Formule 1 - VC Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  13. listopadu 2016   17:10

Ukončeno

VC Brazílie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a za 14 dní se budu těšit při vrcholu letošní sezony v Abú Dhabí. Mějte se fajn a hezký nedělní večer.
Brazilskou Grand Prix ovládl přesvědčivě Lewis Hamilton, druhý dojel Nico Rosberg a po famózním závěru se na stupně vítězů propracoval Max Verstappen. Znamená to tedy, že korunovace (staro)nového mistra světa se odkládá do posledního závodu v Abú Dhabí, který je na programu 27. listopadu. Velké finále se tedy odehraje na okruhu Yas Marina.
Máme za sebou Velkou cenu Brazílie, během níž se toho stalo víc než dost. Celý den nad okruhem pršelo, což jako první odnesl Romain Grosjean, jenž narazil do bariéry při "zkušební" jízdě a do samotného závodu tak vůbec neodstartoval. Začátek GP proběhl kvůli špatným podmínkám za safety carem, který se na trať v průběhu závodu ještě párkrát vrátil. Jednak po nehodě Ericssona, poté byl závod dvakrát přerušen a v obou případech vrátil jezdce zpět na trať právě bezpečnostní vůz. Ten zaúřadoval ještě po nehodě Felipeho Massy, který se následně rozloučil s diváky s vlajkou na zádech a se slzami v očích.
Všichni tři jezdci už jsou na stupních vítězů a my si poslechneme hymny vítěze a vítězné stáje. Následovat bude předání cen a tradiční šampaňské.
Konečné pořadí Velké ceny Brazílie: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Pérez, 5. Vettel, 6. Sainz, 7. Hülkenberg, 8. Ricciardo, 9. Nasr, 10. Alonso. Závod nedokončili Grosjean, Ericsson, Räikkönen, Palmer, Massa a Gutiérrez.
Konec závodu.
71'
LEWIS HAMILTON jako první proťal cílovou pásku a vítězí ve Velké ceně Brazílie! Druhý dojel Nico Rosberg a třetí po famózní jízdě Max Verstappen.
71'
Jezdci najeli do posledního kola a Lewis Hamilton si jede pro vítězství ve Velké ceně Brazílie!
70'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Pérez, 5. Vettel, 6. Sainz, 7. Hülkenberg, 8. Ricciardo, 9. Nasr, 10. Alonso.
69'
Max Verstappen počtvrté za sebou. Teď už si hledal místo, kterak by mohl přelstít Péreze. O několik sekund později už se mu to povedlo a po vnější stopě nechal Péreze za sebou a dostal se na třetí místo! Mama mia!
68'
Ještě jednou Max Verstappen. Nejmladší pilot v dějinách formule 1 nahání třetího Sergia Péreze a vůbec bych se nedivil, kdyby pro sebe ukořistil bronz.
67'
Max Verstappen zvolil vnitřní stopu, po níž předjel Sebastiana Vettela. Vettela navíc vytlačil mimo trať. Verstappen stále nemá dost a tentokrát předhonil Carlose Sainze. Holanďan je už čtvrtý!
66'
Max Verstappen šlápl na plyn a zamával Nicu Hülkenbergovi. Němec se neubránil a přenechal šestou pozici Verstappenovi. Ten vzápětí atakoval i Sebastiana Vettela, ale ten na rozdíl od svého krajana své místo uhájil.
65'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3.. Pérez, 4. Sainz, 5. Vettel, 6. Hülkenberg, 7. Verstappen, 8. Ricciardo, 9. Nasr, 10. Ocon.
64'
Je tomu skutečně tak, Ricciardo nechal za sebou Nasra a už je osmý.
64'
Daniel Ricciardo má na dohled Felipeho Nasra. Zdá se, že Ricciardo je o něco rychlejší a není tak vyloučeno, že Nasra objede.
63'
Daniel Ricciardo je při chuti, jeho entuziasmus nyní odnesl Esteban Ocon. Australan se posunul na devátou příčku.
62'
Daniel Ricciardo po vnitřní stopě předjel Daniila Kvjata a zaujal desátou pozici, za kterou by získal jeden bod. Ať už se stane ve zbytku závodu cokoliv, bude se připisovat plný počet bodů.
62'
Ze závodu teď odstoupil Esteban Gutiérrez.
61'
Max Verstappen si vyšlápl na Daniila Kvjata, kterého nechal za sebou. Je vidět, že mladý Holanďan se ničeho a nikoho nebojí a ačkoliv není na trati příliš vidět, jde do všeho po hlavě.
60'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Pérez, 4. Sainz, 5. Vettel.
59'
Už to vypadalo, že Nico Hülkenberg bude atakovat Felipeho Nasra, ale na jeho šesté místo si musí ještě nechat zajít chuť.
58'
Max Verstappen se natlačil před Valtteriho Bottase a je aktuálně jedenáctý. Bodovanou desítku tak má na dosah ruky.
57'
Znovu si můžeme připomenout, že v závodě nepokračují Grosejan, Ericsson, Räikkönen, Palmer a Massa.
56'
Fernando Alonso se sice roztočil v kopci, ale včas se zorientoval a pokračuje v závodě. Dnešní závod by se dal nazvat bez pardonu fraškou.
56'
Zpomalovací vůz se vrátil do boxů a jezdci tak mohou znovu závodit bez bázně a hany.
55'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Pérez, 4. Sainz, 5. Vettel.
55'
Max Verstappen zamířil do boxů a gumy do přechodných podmínek vyměnil za pneumatiky do extrémního vlhka. Safety car zajede do boxů na konci tohoto kola!
54'
Nico Rosberg se čertil do týmového rádia, že na trati je vody čím dál více. Doslova řekl: "Kolik bouraček ještě chtějí vidět členové ředitelství závodu?!"
53'
Vraťme se zpět na trať, kde momentálně krouží safety car. Před jeho vyjetím měl Lewis Hamilton náskok 18 vteřin, ale kvůli bezpečnostnímu vozu se smrskl na miminum.
52'
Felipemu Massovi jde v boxech naproti i jeho manželka se synem. Mechanici a členové ostatních týmů tleskají Massovi vestoje. To je velkolepé loučení legendy formule 1!
51'
Felipe Massa se prochází kolem bariéry a loučí se s fanoušky! Ti ho vyprovázejí velkým aplausem a děkují mu za vše, co ve formuli 1 dokázal a jak zpopularizoval celou Brazílii. Felipe Massa kráčí s vlajkou na zádech a brečí. Tohle je opravdu hodně emotivní moment pro nás pro všechny. Felipe, díky za všechno!
50'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Pérez, 4. Sainz, 5. Verstappen.
49'
Tak to je smůla! Felipe Massa rozbil svůj vůz o bariéru a v posledním závodě v kariéře před domácím publikem předčasně odstupuje ze závodu. Massa se ihned fanouškům omlouval, ale tuto Velkou cenu nedokončí. Tohle je hodně emotivní okamžik i pro samotného jezdce, který horko těžko zadržuje slzy. Na trať znovu vyjel safety car!
48'
Poslední bodovanou, tedy desátou pozici drží Daniel Ricciardo, který by si za současné konstelace připsal bod.
47'
Můžeme si připomenout, že v závodě nepokračují Grosjean, Ericsson, Räikkönen a Palmer.
46'
Nico Rosberg měl plné ruce práce, aby zkrotil svůj monopost. Nechybělo mnoho a další jezdec se roztočil.
45'
Sebastian Vettel zamával Felipemu Nasrovi a dostal se na šestou pozici. V boxech se objevil Jenson Button, který nasadil zpět gumy do extrémního vlhka.
45'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Pérez, 4. Sainz, 5. Verstappen.
44'
Daniel Ricciardo zajel nejrychlejší kolo závodu, zatímco jeho týmový parťák Max Verstappen nasadil pneumatiky do přechodných podmínek.
43'
Sebastian Vettel svedl souboj s Fernandem Alonsem, kterého vytlačil mimo trať, kde je ještě mnohem více vody. Alonso si hned do vysílačky stěžoval, že jej Vettel dostal mimo dráhu.
42'
Další informace hovoří o tom, že za pět minut přijde další větší déšť. Teď se málem roztočil Sebastian Vettel. Napadá mě otázka: "Pane Whitingu, Vám se tento způsob závodění líbí?!"
41'
Daniel Ricciardo přijel pozdravit své mechaniky, kteří mu za odměnu nasadí gumy do přechodných podmínek. Podle tohoto rozhodnutí lze usuzovat, že trať začíná pomalu osychat, ale těžko říct.
40'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Verstappen, 3. Rosberg, 4. Pérez, 5. Ricciardo.
39'
Max Verstappen dostal před cílovou rovinkou smyk, ale svůj vůz udržel na dráze a zamezil kontaktu s bariérou! Tohoto okamžiku chtěl využít Nico Rosberg, který dojel svého soupeře, ale zatím se před něj neprobojoval.
38'
Jenson Button byl před chvílí v boxech, ale přesto hlásí určité problémy s pneumatikami. Kevin Magnussen mezitím přelstil Pascala Wehrleina, který se propadá pořadím dolů.
37'
Další předjížděcí manévr předvedl Sebastian Vettel, který objel Estebana Ocona a dostal se na deváté místo.
36'
Valtteri Bottas si vyšlápl na Pascala Wehrleina a vzápětí tohoto jezdce "šmiknul" i Nico Hülkenberg. Nováček v seriálu tak přišel během pár vteřin o dvě místa.
36'
Jenson Button zajel do boxů, aby obul pneumatiky do přechodných podmínek. No, ředitelství závodu asi nebude samo, kdo se zbláznil...
35'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Verstappen, 3. Rosberg, 4. Pérez, 5. Ricciardo.
34'
Sebastian Vettel se v nájezdu do první zatáčky protlačil před Estebana Ocona, jehož odsoudil mimo bodovanou desítku. Poslední pozici, za níž se udělují body, tak zaujal právě Vettel.
33'
Pascal Wehrlein se dokonce tázal, zdali se vedení závodu nezbláznilo, když povolilo restart za těchto špatných podmínek. Nuže, hlavní slovo má Charlie Whiting, který se rozhodl riskovat.
32'
Max Verstappen navzdory špatné viditelnosti předjel Nica Rosberga a posunul se na druhé místo. V těchto podmínkách se jedná skoro o sebevražedný útok.
32'
Bezpečnostní vůz je pryč a jezdci jsou puštěni z řetězu. Dámy a pánové, z toho kouká pořádný malér.
31'
Podmínky jsou čím dál horší, ale safety car zajede do boxů na konci tohoto kola! No, tak to je hodně zvláštní...
30'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Pérez, 5. Sainz.
29'
Kamera z vozu Nica Rosberga jasně ukazuje, že na trati není vůbec nic vidět. No, snad se nestane něco podobného co při Velké ceně Japonska 2014. Příběh znáte asi všichni....
29'
Safety car přivádí celé startovní pole zpět na trať a závod tak pokračuje za zpomalovacím vozem. Všichni závodníci opět mají pneumatiky do extrémního mokra.
29'
Aktuální informace hovoří o tom, že závod by měl pokračovat v 19:02. Jezdce opět přivede na trať safety car.
29'
Někteří jezdci se divili, proč se závod opět přerušuje. Těmi piloty byli Hamilton, Bottas a Verstappen. Pro Hamiltona by bylo samozřejmě lepší, kdyby se závodilo s ohledem na finišující boj o titul mistra světa.
29'
Jezdci se znovu seřadili na konci boxové uličky za safety carem. Fanoušci začínají pískat a ukazovat palce směrem dolů.
28'
Charlie Whiting podruhé zastavuje závod! Pakliže se naplní předpověď počasí hovořící o tom, že by za několik minut měl přijít hustý déšť, pokračovat se jen tak nebude.
27'
Lewis Hamilton požadoval, aby se už znovu začalo závodit. V těchto podmínkách k tomu ale nejspíš ještě nedojde.
26'
Max Verstappen dostal echo, že déšť by měl přijít už za dvacet minut. Sebastian Vettel opět hlásí, že vody je na trati čím dál víc.
25'
Ze závodu mezitím odstoupil Jolyon Palmer.
25'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Pérez, 5. Sainz.
24'
Při záběru na Tota Wolffa to vypadá, že si činovník Mercedesu zřejmě brzy ustele. Zdá se mi poněkud unaven...
23'
V boxech se objevil Nico Hülkenberg, který si jen vyměnil pneumatiky stejné směsi. Na těch starších zřejmě nebylo něco v pořádku.
22'
Sergio Pérez dostal do vysílačky informaci o tom, že za 50 minut by měl přijít velký bouřkový mrak a měla by se strhnout průtrž. Dnešní závod tak může být ještě hodně dlouhý.
21'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Hülkenberg, 5. Pérez.
21'
Esteban Ocon hlásil do týmového rádia, že podmínky na trati jsou ještě horší, než v době před zastavením závodu.
20'
Jezdci v čele se safety carem opouští boxovou uličku a závod pokračuje za bezpečnostním vozem!
20'
Aktuální informace hovoří o tom, že za sedm minut (cca v 18:22) by měl safety car přivést startovní pole zpět na dráhu. Všichni jezdci mají nařízeno, aby obuli pneumatiky do extrémního vlhka.
20'
Bernd Mayländer vyrazil na inspekční cestu, aby prověřil, zda by se už mohlo pokračovat v závodění.
20'
Felipe Massa mezitím dostal penalizaci pěti sekund za to, že předjížděl ještě před safety car čárou. Stejný trest obdržel také Daniel Ricciardo za to, že vjel do boxové uličky v momentě, kdy byla po nehodě Marcuse Ericssona uzavřena.
20'
Na cílové rovince stále probíhá čištění tratě. Zatím nemáme zprávy o tom, kdy by měl závod pokračovat.
20'
Jezdci se seřadili v boxové uličce a budou čekat na pokyn, až se budou moci vrátit zpět na trať. Jeřáb momentálně odklízí monopost Kimiho Räikkönena z cílové rovinky.
20'
Bezpečnostní vůz zajel do boxů, ale ihned se vrací zpět, protože v prostoru startu a cíle dostal aquaplaning Kimi Räikkönen, který v hodinách narazil do bariéry! Ředitelství závodu nakonec vyvěsilo červené vlajky a závod je tak zastaven!
19'
Lewis Hamilton do týmového rádia vzkázal, že podmínky na trati jsou pořád stejné. Safety car zajede do boxů na konci tohoto kola!
18'
Sportovní komisaři si tentokrát berou na paškál Daniela Ricciarda, který zajel do boxů v momentě, kdy byl vjezd do pit lane uzavřen.
18'
Traťoví maršálové předvedli notnou dávku obětavosti, protože se vrhli na trať, aby posbírali karbonové úlomky z vozu Marcuse Ericssona.
17'
Z opakovaných záběrů bylo jasně vidět, že Felipe Massa skutečně předjel jednoho ze svých soupeřů ještě před safety car čárou. Domácího jezdce tak zřejmě čeká penalizace.
16'
Většina jezdců jede na pneumatikách do přechodných podmínek, ale domnívám se, že přezutí na tuto směs proběhlo docela brzo. Notabene, když je očekáván další déšť.
15'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Räikkönen, 4. Verstappen, 5. Hülkenberg.
14'
Po nehodě Marcuse Ericssona opět vyjíždí na trať safety car.
13'
Marcus Ericsson dostal smyk, poničil svůj vůz o bariéru a v závodě končí. Ericsson navíc odstavil monopost v místě, kudy se vjíždí do boxové uličky, která je tedy pro tuto chvíli uzavřená.
12'
Felipe Massa a Esteban Gutiérrez jsou vyšetřováni sportovními komisaři za to, že začali předjíždět ještě před tzv. safety car čárou.
12'
Po propadu Sebastiana Vettela se na pátou pozici posunul Daniel Ricciardo, který se bude snažit dohnat Kimiho Räikkönena. Podmínky na dráze jsou stále špatné.
11'
V místě, kde před závodem boural Romain Grosjean, udělal chybu Sebastian Vettel, který vzápětí dostal hodiny. Čtyřnásobný mistr světa se propadl až na deváté místo a vzápětí zajel do boxů.
10'
Pro novou sadu gum, konkrétně do přechodných podmínek, zajeli Alonso, Bottas, Massa, Kvjat, Palmer a Ericsson.
10'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Räikkönen, 5. Vettel.
9'
Nejrychlejší kolo závodu zajel Lewis Hamilton, který poodjel Nicu Rosbergovi. Na něj se ale zezadu tlačí nenasytný Max Verstappen. Ke svým mechanikům záhy odbočil Jenson Buton, jehož pit stop se obešel bez komplikací.
8'
Zpomalovací vůz je pryč a Velká cena Brazílie konečně pořádně začíná. Své šance se hned chopil Max Verstappen, který se protlačil před Kimiho Räikkönena. Do boxů jako první zajel Kevin Magnussen.
7'
Safety car zajede do boxů na konci tohoto kola!
7'
Max Verstappen se znovu "ozval" s tím, že by se už mohlo začít závodit. Lewis Hamilton kontroval tím, že se podmínky na trati nelepší a buď tedy chce začít závodit, nebo závod zastavit.
6'
Pokud se potvrdí predikce zveřejněná před začátkem závodu o tom, že za půl hodiny má přijít další déšť, máme se tedy na co těšit.
5'
Průběžné pořadí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Räikkönen, 4. Verstappen, 5. Vettel.
4'
Se svými postřehy se podělil také Daniel Ricciardo, který si myslí, že za dvě kola už bychom mohli klasicky závodit. Uvidíme, jak rozhodne ředitelství závodu.
4'
S nadsázkou lze říct, že závod stále vede Bernd Mayländer a vzhledem k nelepšícím se podmínkám tomu ještě chvíli zůstane. Carlos Sainz ale přiznal, že by se už snad dalo závodit.
3'
Max Verstappen odpověděl na otázku, jak to vypadá na trati, následovně: "V prvním sektoru je to špatné, ve druhém sektoru je to špatné a ve třetím sektoru je to špatné."
2'
Lewis Hamilton si do týmového rádia postěžoval, že za safety carem vůbec nic nevidí. Proto se dotázal, jestli by si mohl nechat bezpečnostní vůz trochu poodjet.
1'
Velká cena Brazílie začíná za safety carem! Podle aktuální předpovědi by déšť měl v příštích třiceti minutách zeslabit, ovšem poté nás čeká další "slejvák".
Závod právě odstartoval.
Teď už je to opravdu oficiálně potvrzené. Start závodu proběhne za zpomalovacím vozem.
Začátek závodu je posunut o deset minut. Ředitelství závodu chce zamezit startu za safety carem, ale vzhledem k tomu, že se počasí nelepší, nebude zbytí.
Aktuální informace přímo z Interlagosu hovoří o tom, že start by měl proběhnout za safety carem.
Už dnes můžeme znát nového mistra světa. Pokud Nico Rosberg zvítězí, stane se poprvé v kariéře světovým šampionem. Nad Interlagosem celý den prší, což zatím nejvíce odnesl Romain Grosjean, který do Velké ceny Brazílie možná ani neodstartuje. Před závodem totiž dostal smyk a rozbil svůj monopost o bariéru.
TRAŤ


Okruh Interlagos měří 4 309 metrů a závod je vypsán na 71 kol. Traťový rekord tu drží z roku 2004 Juan Pablo Montoya časem 1:11.473 a loňské prvenství bude obhajovat Nico Rosberg.


První Grand Prix se na této trati uskutečnila v roce 1973. Na dráze, která čítá deset levých a pět pravých zatáček a na níž ujedou piloti téměř 306 km, dosahují jezdci rychlosti až 320 km/h.


Na Interlagosu se už šestkrát rozhodlo o titulu mistra světa. Světovými šampiony se zde stali Fernando Alonso (2005, 2006), Kimi Räikkönen (2007), Lewis Hamilton (2008), Jenson Button (2009) a Sebastian Vettel (2012).


Mezi další nezapomenutelné momenty patří obě vítězství Ayrtona Senny (1991, 1993) nebo památná finále sezon 2008 a 2012.


Další zajímavostí je fakt, že se na tomto okruhu jezdí proti směru hodinových ručiček a svou délkou se řadí mezi nejkratší tratě v seriálu.

KVALIFIKACE


Kvalifikace se obešla bez incidentů a její průběh neovlivnilo ani počasí. Z první části nepostoupili Button, Magnussen, Wehrlein, Ocon, Ericsson a Nasr.


Ve druhém kvalifikačním segmentu se zrodilo překvapení. Mezi desítku nejrychlejších totiž nepostoupil ani jeden williams, pro Bottase a miláčka brazilského publika Massu je to určitě velké zklamání. Sítem neprošli ani Gutiérrez, Kvjat, Sainz a Palmer.


Pole position získal na Interlagosu Lewis Hamilton, který porazil stájového parťáka Nica Rosberga o desetinu sekundy. Do druhé řady se postaví Kimi Räikkönen a Max Verstappen. Domácí jezdec Felipe Massa odstartuje jako třináctý a další Brazilec Felipe Nasr vyrazí do závodu z předposleního místa.

TRÉNINKY


První trénink pro sebe ukořistil Lewis Hamilton, který za sebou nechal druhého Maxe Verstappena a stále ještě vedoucího muže průběžného pořadí šampionátu jezdců Nica Rosberga, jenž dojel třetí. V průběhu tréninku se s problémy potýkal Sergej Sirotkin z Renaultu, jemuž se vypnul vůz a testovací jezdec musel být s pomocí mechaniků zatlačen do boxů. Daniila Kvjata postihl defekt pravé zadní pneumatiky a Sebastian Vettel dostal hodiny v 11. zatáčce.


Lewis Hamilton byl nejrychlejší také ve druhém tréninku, v němž se zlepšil Nico Rosberg, který skončil druhý. Třetí čas zajel Valtteri Bottas. O menší vzrušení se postaral Marcus Ericsson, který dostal smyk. Fanoušky pak pobavil Fernando Alonso, který byl nucen odstavit svůj monopost kvůli potížím s ERS, ovšem na dobré náladě mu to pranic neubralo. Chvíli sledoval dění na trati zpoza bariéry, posléze si vypůjčil židli a díval se na snahu svých soupeřů na obrazovce. V jednu chvíli si dokonce vyzkoušel roli kameramana, ale nejspíš bude lepší, když ještě nějakou dobu zůstane za volantem.


Tréninkové jízdy zakončil nejlepším časem Nico Rosberg, který tak poprvé v rámci tohoto závodního víkendu porazil Lewise Hamiltona. Třetí místo obsadil Sebastian Vettel. V úvodu generálky na kvalifikaci pršelo, ale déšť postupně ustal a trať osychala. Fernando Alonso nestihl začátek, protože mechanici pracovali na poškozené převodovce. Jensonu Buttonovi pro změnu selhal vůz v samotném závěru. Smyk dostal Romain Grosjean a Marcus Ericsson je nucen vyměnit převodovku, a tudíž na startu nedělního závodu přijde o pět pozic.

Na čele průběžného pořadí MS jezdců je stále Nico Rosberg, který nasbíral 349 bodů. Na druhém místě je se ztrátou 19 bodů Lewis Hamilton a bronzovou pozici zaujímá s 242 body Daniel Ricciardo.


Mezi konstruktéry je o vítězi dávno rozhodnuto. Po Velké ceně Japonska si prvenství zajistila stáj Mercedes, jež má aktuálně na svém kontě 679 bodů. Druhý je Red Bull (427) a třetí Ferrari (365).

Příjemné nedělní odpoledne při sledování textového online přenosu z 20. závodu letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velké ceny Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 17:00.Klasická verze
Mobilní verze