Formule 1 - Kvalifikace VC Mexika -  ONLINE PŘENOS -  29. října 2016   20:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Mexika

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 20 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu. Mějte se fajn a hezký sobotní večer.
Je za námi kvalifikace na Velkou cenu Mexika, která dopadla tak nějak podle očekávání. Pole position si zajistil Lewis Hamilton, místo vedle něj si na poslední chvíli zarezervoval Nico Rosberg. Druhou řadu obsadí red bully Max Verstappen a Daniel Ricciardo. Zklamáním je určitě postavení Ferrari, jezdci v rudých monopostech se postaví do třetí, respektive čtvrté řady.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Mexika: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Verstappen, 4. Ricciardo, 5. Hülkenberg, 6. Räikkönen, 7. Vettel, 8. Bottas, 9. Massa, 10. Sainz, 11. Alonso, 12. Pérez, 13. Button, 14. Magnussen, 15. Ericsson, 16. Wehrlein, 17. Gutiérrez, 18. Kvjat, 19. Nasr, 20. Ocon, 21. Grosjean. Jolyon Palmer se kvalifikace kvůli technickým problémům nezúčastnil a do zítřejšího závodu tak odstartuje z boxové uličky.
Konec kvalifikace.
0:00'
Nico Rosberg byl ještě rychlejší než Max Verstappen, jehož tedy odsuzuje na třetí příčku. První řada tak patří Mercedesu, přičemž pole position získává LEWIS HAMILTON!
0:00'
Max Verstappen překonal svého týmového kolegu Daniela Ricciarda a jde na druhé místo! Lewis Hamilton si zatím ponechal vedoucí pozici. Jak zareagují ostatní?
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:17'
Jezdci mají před sebou poslední možnost, kterak zamíchat pořadím. Kvalifikace na Velkou cenu Mexika vrcholí!
2:11'
Veškeré dění na dráze sleduje z garáže napjatě i Niki Lauda. Podle jeho výrazu ve tváři by se ho krve nedořezal.
4:09'
Jako první vyjel z garáže Lewis Hamilton, jehož vzápětí následují i všichni ostatní. Boj o pole position začíná gradovat!
5:08'
Všichni jezdci bez výjimky se momentálně nachází v boxech a na trati tak panuje naprostý klid před závěrečnou bouří.
6:10'
Daniel Ricciardo a Max Verstappen teď zvolili stejnou taktiku, protože oba současně zajeli do boxů, kde si chvíli odfrknou a za moment se vrátí do finiše kvalifikace na Velkou cenu Mexika.
7:03'
Na první místo se časem 1:18.704 dostal Lewis Hamilton, zatímco Nico Rosberg je až čtvrtý. Před Nica Rosberga se propracovali i Daniel Ricciardo a Max Verstappen.
8:38'
Oba piloti Mercedesu se znamenitě připravují na vjezd do svých prvních měřených kol. Jak jeden, tak druhý jeli doslova krokem, že by je v tu chvíli předjel i nejstarší model Škodovky, který dosud existuje.
10:25'
Jezdci Mercedesu nejsou na dráze sami, neb je tam doplnil Sebastian Vettel a právě teď už i Daniel Ricciardo.
11:18'
Lewis Hamilton a Nico Rosberg opět nelenili a ihned vyrazili na trať. Kdo si naopak dává na čas, je Daniel Ricciardo, jenž zatím cosi studuje na svém monitoru.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Z druhého kvalifikačního segmentu nepostupují Alonso, Pérez, Button, Magnussen, Ericsson a Wehrlein.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:48'
Za současné konstelace by se třetí část kvalifikace netýkala Bottase, Massy, Buttona, Wehrleina, Magnussena a Ericssona.
3:14'
Mechanikům naopak zamával Sergio Pérez, který musí potvrdit svůj postup mezi desítku nejrychlejších. Sice se v současné chvíli nachází na osmém místě, ale stačit by to nemuselo.
4:35'
Kimi Räikkönen opustil pit lane, přičemž nasadil jinou sadu pneumatik. Z boxů se zatím nevrátili Verstappen, Vettel, Hamilton a Ricciardo.
5:10'
Většina jezdců opět zamířila do boxů a na dráze se tak momentálně neděje žádné vzrušení.
6:16'
Marcus Ericsson se nacházel na posledním místě a jen tak tuto nelichotivou pozici neopustí, protože ve svém rychlém kole se nikterak nezlepšil. Na první místo ztráci přes tři vteřiny.
7:24'
Max Verstappen na to pořádně šlápnul a nadělil Lewisi Hamiltonovi 165 tisícin. Máme tedy nového lídra průběžného pořadí.
8:41'
Teď už Sebastian Vettel proťal cílovou pásku a zařadil se za Lewise Hamiltona. Kimi Räikkönen zatím pátý.
9:00'
Fernando Alonso si dal opravdu záležet a najednou je až čtvrtý. Čas ale zatím nezaznamenali Sebastian Vettel či Kimi Räikkönen.
10:02'
Lewis Hamilton dojel do cíle a hned se ujal vedení v průběžném pořadí. Nico Rosberg je o něco pomalejší, konkrétně o více než půl vteřiny.
11:24'
Lewis Hamilton najel do rychlého kola a hned zajel nejrychlejší sektor. Na záda mu už dýchá Nico Rosberg, který má ve zbytku sezony vše ve vlastních rukách.
12:10'
Na dráze je také Daniel Ricciardo, který by se mohl pokusit prohnat oba mercedesy. Těsně za Lewisem Hamiltonem krouží Valtteri Bottas.
13:05'
Společnost dělá Lewisi Hamiltonovi mimo jiné i Kimi Räikkönen, který za malou chvíli najede do svého prvního měřeného kola.
14:36'
Jako první vyráží do jámy lvové Lewis Hamilton, který nasadil žlutou směs pneumatik. Jsem zvědav, jak mu to s touto sadou půjde. Hned za ním vyjíždí i Nico Rosberg.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhé části kvalifikace nepostupují Gutiérrez, Kvjat, Nasr, Ocon a Grosjean. Překvapením je postup Pascala Wehrleina na Manoru.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:26'
Marcus Ericsson zajel na své poměry slušný čas a posunul se až na 12. příčku. Zaznamenal tak hodně velký skok, neboť se dosud stále nacházel mezi nevyvolenými.
2:40'
Kdo by naopak měl co nejrychleji opustit boxy, jsou Daniil Kvjat a Pascal Wehrlein, kteří budou mít ještě hodně co dělat, aby postoupili do další části. Wehrlein se navíc propadl do nepostupové zóny.
3:33'
Piloti začínají hromadně zajíždět ke svým mechanikům a na trati jich tak moc nezůstalo. Dá se předpokládat, že jezdci Mercedesu, Ferrari či Red Bullu se v prvním kvalifikačním segmentu na okruhu už nejspíš neobjeví.
5:11'
Hozenou rukavici od Kimiho Räikkönena jako první sebral Lewis Hamilton, který se časem 1:19.447 opět převzal štafetu lídra.
5:59'
Daniel Ricciardo zajel hodně slušné kolo, přičemž na Kimiho Räikkönena ztratil jen 159 tisícin sekundy. Nico Rosberg ve svém kole v jednotlivých sektorech ztrácí.
7:02'
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace nepostoupili Ericsson, Nasr, Ocon, Gutiérrez a Grosjean.
8:28'
Na čele průběžného pořadí se jezdci střídají jako den a noc. Hamiltona postupně porazili Verstappen, Vettel a momentálně vede Räikkönen.
9:50'
Je tomu skutečně tak, Lewis Hamilton proťal pomyslnou cílovou pásku a vyhoupl se na první příčku. Ke slovu se ale ještě dostane již zmíněný Nico Rosberg.
10:43'
Za malou chvíli vlítne na trať také Lewis Hamilton, který se už nemůže dočkat, až bude pokračovat honba na Nica Rosberga.
11:05'
Všichni tři zmiňovaní ale nevydrželi u svých mechaniků nikterak dlouho, protože pochopili, že by spíš potřebovali bojovat na trati, než se lidově řečeno flákat v boxech.
12:22'
Svého týmového kolegu Daniila Kvjata překonal Carlos Sainz, jenž byl o 354 tisícin sekundy rychlejší. Grosejan, Gutiérrez a Ocon odbočili do pit lane a dají si tak krátkou přestávku.
13:51'
Velkou cenu Mexika si nenechal ujít ani bývalý pilot formule 1 Juan Pablo Montoya. Za jeho přítomnosti se mezitím dostal na vedoucí pozici Daniil Kvjat.
14:56'
První měřený čas zajel Romain Grosjean, který je tedy logicky první. Na čele se ale neohřeje moc dlouho, protože na dráze stále nejsou největší favorité.
16:10'
Na dráze krouží i Kevin Magnussen, který tak jako jediný drží v této kvalifikaci prapor Renaultu, neboť Jolyon Palmer pro technické problémy "kvaldu" vynechá.
17:45'
Jako první vyjeli na trať oba piloti stáje Haas Romain Grosjean a Esteban Gutiérrez, jimž dělá společnost Esteban Ocon.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
Dostali jsme aktuální zprávu, která hovoří o tom, že do kvalifikace nezasáhne Jolyon Palmer. Jeho monopost je s trochou nadsázky řečeno rozebrán na kusy, neboť se vyskytly problémy na monokoku.
TRÉNINKY


Na úvod závodního víkendu byl nejrychlejší Lewis Hamilton, jenž porazil druhého Sebastiana Vettela 0,079 sekundy. Dobré představení týmu se vzpínajícím se koněm ve znaku podtrhl třetím místem Kimi Räikkönen. Aktuální lídr šampionátu Nico Rosberg skončil až sedmý. O vzrušení se postaral Felipe Nasr, který si najetím na obrubník poškodil přední přítlačné křídlo, z něhož na trati zůstaly karbonové úlomky a ke slovu tak přišly červené vlajky. Verstappenovi posléze začaly hořet brzdy.


Ferrari pokračovalo v dobrých časech i ve druhém tréninku. Ten ovládl Sebastian Vettel, ovšem druhý Lewis Hamilton ztratil jen čtyři tisíciny sekundy. Třetí dojel Nico Rosberg. Na prostřední tréninkovou jednotku nebude v dobrém vzpomínat Romain Grosjean, jemuž selhal systém ERS.


Třetí trénink pro sebe ukořistil Max Verstappen, který za sebou nechal Lewise Hamilton a Daniela Ricciarda. Poslední trénink se obešel bez vážnějších komplikací, jen pár jezdců si udělalo výlet mimo trať.

Příjemný sobotní večer při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 19. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Mexika.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 20:00.Klasická verze
Mobilní verze