Formule 1 - Kvalifikace VC Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  12. listopadu 2016   17:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Brazílie

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 17 hodin sledovat on-line přenos ze samotného závodu, po němž už můžeme znát nového mistra světa pro sezonu 2016. Pokud Nico Rosberg vyhraje, stane se poprvé v kariéře světovým šampionem. Mějte se fajn a hezký sobotní večer.
Je za námi kvalifikace na Velkou cenu Brazílie, v níž jsme viděli několik překvapení. Ve druhé části zůstali oba piloti Williamsu Valtteri Bottas (11. místo) a miláček brazilského publika Felipe Massa (13. pozice). Naopak skvělý výsledek zajel Romain Grosjean, jenž se prodral až do závěrečného segmentu a nakonec skončil sedmý. Pole position pro sebe získal Lewis Hamilton, který porazil Nica Rosberga rozdílem jedné desetiny. Druhou řadu obsadí Kimi Räikkönen a Max Verstappen.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Brazílie: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Räikkönen, 4. Verstappen, 5. Vettel, 6. Ricciardo, 7. Grosjean, 8. Hülkenberg, 9. Pérez, 10. Alonso, 11. Bottas, 12. Gutiérrez, 13. Massa, 14. Kvjat, 15. Sainz, 16. Palmer, 17. Button, 18. Magnussen, 19. Wehrlein, 20. Ocon, 21. Ericsson, 22. Nasr.
Konec kvalifikace.
0:00'
Lewis Hamilton projel cílem v čase 1:10.736. Za zády měl Nica Rosberga, který byl v první části tratě rychlejší, ale nakonec ztratil desetinu sekundy. Pole position tak získává LEWIS HAMILTON. To byla bitva!
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:05'
Aby se to nepletlo, do garáže pro změnu zajel Romain Grosjean. Ten už se v závěru kvalifikace na trati neukáže.
2:20'
Romain Grosejan zajel slušný čas a zaujal sedmou příčku. Přestávka skončila a jezdci se začínají vracet do epicentra dění.
3.05'
Do konce kvalifikace zbývají tři minuty a nikomu z odpočívajících pilotů se zatím nechce na trať.
4:10'
Romain Grosjean krouží na dráze zcela sám, ale za malou chvíli mu budou dělat společnost i další borci.
5:14'
Nad Interlagosem je hodně zataženo, ale déšť zatím průběh kvalifikace nikterak neovlivnil. Romain Grosjean už vyjel na trať, ale má k dobru jen něco kolem pěti minut.
6:15'
Žádný měřený čas dosud nezajel Romain Grosjean, který se zatím "fláká" u svých mechaniků. Všichni jezdci mezitím odbočili do garáží a na trati tak panuje klid před závěrečnou bouří.
7:38'
Jak Lewis Hamilton, tak Nico Rosberg zajeli do garáže a nabírají poslední síly k závěrečným bojům o pole position.
8:25'
Na bronzové pozici se Iceman neohřál moc dlouho, neboť jej překonal Max Verstappen. Holanďan ztratil na Lewise Hamiltona přes půl vteřiny.
9:02'
Jako první projel cílem Lewis Hamilton, jehož vzápětí následoval Nico Rosberg, který nakonec ztratil 162 tisícin. Na třetí místo se zařadil Kimi Räikkönen.
10:05'
Rosberg s Hamiltonem najeli do prvního měřeného kola a v prvním sektoru je o něco málo rychlejší aktuální lídr průběžného pořadí mistrovství světa.
11:35'
Oba piloti Mercedesu ihned opustili pit lane a zřejmě mezi těmito dvěma kumpány se znovu rozhodne o držiteli pole position.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Mezi desítku nejrychlejších překvapivě neprošel Valtteri Bottas, který skončil jedenáctý. Spolu s ním nepostoupili Gutiérrez, Massa, Kvjat, Sainz a Palmer.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:40'
Kromě Maxe Verstappena už diváci neuvidí ani Lewise Hamiltona, Nica Rosberga a Sebastiana Vettela. Všichni čtyři tak už mají ve druhém segmentu odpracováno.
3:11'
Max Verstappen cosi rozebíral se svými týmovými kolegy a zdá se, že se na trati ve zbytku prostřední části kvalifikace už neobjeví.
4:42'
Na Interlagosu proběhlo střídání stráží, protože Jolyon Palmer vyjel na trať, ale Sergio Pérez s Nicem Hülkenbergem naopak zajeli do boxů. Štafetu samotného vojáka v poli tak převzal letošní debutant v seriálu formule 1.
6:02'
Piloti stáje Haas stále zůstávají u svých mechaniků, zatímco Jolyon Palmer opustil boxy a vrátil se na místo činu. V jeho případě se jedná o logický krok, neboť jezdec Renaultu zaujímá až 14. místo.
8:55'
Tak nakonec i Kimi Räikkönen odbočil do pit lane a na okruhu tak zůstali jen zástupci Force Indie. Žádný čas nezaznamenal ani Romain Grosjean.
9:24'
Většina jezdců se momentálně nachází v garáži, o zábavu divákům se starají jen Kimi Räikkönen, Sergio Pérez a Nico Hülkenberg.
10:01'
Čas ve druhé fázi "kvaldy" pomalu kvaltuje, ale Estebanu Gutiérrezovi se jaksi na dráhu nechce. Pokud se chce poprat o v jeho případě překvapivý postup, měl by se co nevidět objevit na trati.
11:20'
O co nejlepší čas bojuje rovněž Sebastian Vettel, který si při minulém závodě v Mexiku nebral žádné servítky a peprnými slovy počastoval Maxe Verstappena za jeho styl jízdy a kritizoval i zástupce FIA. Němec se nakonec omluvil jak Charliemu Whitingovi, tak i Jeanu Todtovi a vyvázne tak bez trestu.
12:49'
Na trati poslušně krouží Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Dosud měl navrch trojnásobný světový šampion, který vyhrál první dva tréninky a Rosberg ovládl třetí. Uvidíme, kdo se bude smát na konci kvalifikace.
14:50'
Incident mezi týmovými parťáky Wehrleinem a Oconem budou vyšetřovat sportovní komisaři po skončení prostřední části. Wehrlein blokoval Ocona a konečný rezultát tak vynesou komisaři.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhého kvalifikačního segmentu neprošli Button, Magnussen, Wehrlein, Ocon, Ericsson a Nasr.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:35'
Piloti Mercedesu zůstali v garáži a v závěru úvodního kvalifikačního cyklu se už na trati neobjeví.
2:05'
Situaci má nahnutou také Jolyon Palmer, který v současné chvíli drží poslední postupové místo. Na britského jezdce určitě zaútočí mimo jiné jeho krajan Jenson Button.
3:20'
Esteban Gutiérrez se sice snažil, ale po průjezdu cílem ztratil na první místo 1,5 vteřiny. Mexičan se sice nachází v postupové zóně, ale bude mít ještě těžkou úlohu, aby svou pozici uhájil.
5:50'
Na dráze teď panuje naprostý klid, protože i oba jezdci stáje Manor zajeli ke svým mechanikům. Za chvíli se však budou všichni vracet zpět do jámy lvové.
7:10'
Za současné konstelace by do druhé fáze kvalifikace nepostoupili Button, Wehrlein, Ocon, Nasr, Ericsson a Magnussen.
8:44'
Závodníci pomalu zajíždějí do boxů, na dráze aktuálně zůstali jen oba "manoři" Pascal Werhlein a Esteban Ocon. Zbytek startovního pole nabírá síly na závěr první části kvalifikace.
9:02'
Marcus Ericsson projel cílem a na lídra Lewise Hamiltona ztratil přes vteřinu. Švédský pilot hájící barvy Sauberu se momentálně nachází na předposledním, tedy nepostupovém místě.
10:32'
Při pohledu na Maxe Verstappena se zdá, že mladý Holanďan se na dráhu hned tak nevrátí, protože jeho monopostu chybí kola.
11:20'
Sebastian Vettel už je na trati a je tak posledním jezdcem, který dosud nezaznamenal měřený čas. Čtyřnásobný mistr světa by ale neměl mít problém s postupem do dalších kvalifikačních částí.
12:33'
Důvodem zdržení Sebastiana Vettela v garáži jsou pravděpodobně problémy s brzdami. Podle všeho už je ale Vettel připraven a za malou chvíli opustí garáž.
14:05'
Z pohledu televizních kamer lze vidět, že opět drobně začíná pršet. Závodníci proto vyjeli na trať co nejdřív pro případ, že by se nad Interlagosem rozhodli čerti oženit.
15:20'
Na trati jsou také oba jezdci stáje Toro Rosso, zatímco Sebastian Vettel zůstává v garáži a vypadá to, že jen tak své mechaniky neopustí.
16:39'
Ve třetím tréninku pršelo a na začátku kvalifikace zlobí jezdce pro změnu vítr, který dosahuje rychlosti 28,4 km/h.
17:50'
Jako první vyjel na dráhu Lewis Hamilton, hned za ním pak Nico Rosberg, Pascal Wehrlein a oba piloti stáje Haas.
18:00'
První část kvalifkace právě začala.
TRÉNINKY


První trénink pro sebe ukořistil Lewis Hamilton, který za sebou nechal druhého Maxe Verstappena a stále ještě vedoucího muže průběžného pořadí šampionátu jezdců Nica Rosberga, jenž dojel třetí. V průběhu tréninku se s problémy potýkal Sergej Sirotkin z Renaultu, jemuž se vypnul vůz a testovací jezdec musel být s pomocí mechaniků zatlačen do boxů. Daniila Kvjata postihl defekt pravé zadní pneumatiky a Sebastian Vettel dostal hodiny v 11. zatáčce.


Lewis Hamilton byl nejrychlejší také ve druhém tréninku, v němž se zlepšil Nico Rosberg, který skončil druhý. Třetí čas zajel Valtteri Bottas. O menší vzrušení se postaral Marcus Ericsson, který dostal smyk. Fanoušky pak pobavil Fernando Alonso, který byl nucen odstavit svůj monopost kvůli potížím s ERS, ovšem na dobré náladě mu to pranic neubralo. Chvíli sledoval dění na trati zpoza bariéry, posléze si vypůjčil židli a díval se na snahu svých soupeřů na obrazovce. V jednu chvíli si dokonce vyzkoušel roli kameramana, ale nejspíš bude lepší, když ještě nějakou dobu zůstane za volantem.


Tréninkové jízdy zakončil nejlepším časem Nico Rosberg, který tak poprvé v rámci tohoto závodního víkendu porazil Lewise Hamiltona. Třetí místo obsadil Sebastian Vettel. V úvodu generálky na kvalifikaci pršelo, ale déšť postupně ustal a trať osychala. Fernando Alonso nestihl začátek, protože mechanici pracovali na poškozené převodovce. Jensonu Buttonovi pro změnu selhal vůz v samotném závěru. Smyk dostal Romain Grosjean a Marcus Ericsson je nucen vyměnit převodovku, a tudíž na startu nedělního závodu přijde o pět pozic.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na 20. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Brazílie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 17:00.Klasická verze
Mobilní verze