Formule 1 - Kvalifikace VC Abú Zabí -  ONLINE PŘENOS -  26. listopadu 2016   14:00

Ukončeno

Kvalifikace VC Abú Zabí

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a nezapomeňte zítra od 14 hodin sledovat on-line přenos ze samotného velkého finále, na jehož konci poznáme mistra světa pro sezonu 2016. Mějte se fajn a hezký zbytek soboty.
Máme za sebou kvalifikaci na poslední závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Abú Zabí. Pole position získal celkem bez problémů Lewis Hamilton, který porazil stájového kolegu Nica Rosberga o 303 tisícin. Právě tito dva piloti si to zítra rozdají v přímém souboji o titul mistra světa. Pokud Nico Rosberg dojede na stupních vítězů, stane se poprvé v kariéře světovým šampionem bez ohledu na to, jak závod dokončí Lewis Hamilton.
Konečné pořadí kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí: 1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Ricciardo, 4. Räikkönen, 5. Vettel, 6. Verstappen, 7. Hülkenberg, 8. Pérez, 9. Alonso, 10. Massa, 11. Bottas, 12. Button, 13. Gutiérrez, 14. Grosjean, 15. Palmer, 16. Wehrlein, 17. Kvjat, 18. Magnussen, 19. Nasr, 20. Ocon, 21. Sainz, 22. Ericsson.
Konec kvalifikace.
0:00'
Lewis Hamilton se ale zlepšil a cílovou pásku proťal časem 1:38.755. Hned za ním projel cílem Nico Rosberg, který nakonec ztratil 303 tisícin. Pole position tak získává LEWIS HAMILTON, čímž zítřejší závod nabere na ještě větší dramatičnosti. Třetí dojel Daniel Ricciardo a čtvrtý Kimi Räikkönen.
0:00'
Čas vymezený pro třetí část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
0:51'
Nico Rosberg je v prvním sektoru rychlejší než Lewis Hamilton, ale do cíle zbývá ještě téměř pět kilometrů.
1:46'
Lewis Hamilton zahájil svůj poslední kvalifikační pokus, to samé platí pro Nica Rosberga. Jdeme na věc!
2:49'
Sebastian Vettel si zatím dává na čas, ale i on se za moment vrátí na místo činu. Děje se tak právě teď.
3:58'
Lewis Hamilton a hned za ním Nico Rosberg opustili svůj tým a před námi jsou poslední jízdy, které rozhodnou o postavení na startu zítřejšího závodu.
4:58'
Prakticky všichni jezdci jsou teď u svých mechniků a na dráze panuje klid před závěrečnou bouří, která se za chvíli strhne přímo uprostřed pouště.
5:52'
Lewis Hamilton, Nico Rosberg a Kimi Räikkönen se rozhodli pro krátký odpočinek v boxech. Za malou chvíli nás tedy čeká vyvrcholení kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí.
7:04'
Sebastian Vettel probrzdil v nájezdu do zatáčky, což ho stálo drahocenné desetiny. Kvůli menšímu zaváhání je v současné chvíli až šestý.
8:13'
Lewis Hamilton zajel čas 1:39.013, na což chtěl vzápětí odpovědět Nico Hülkenberg, ale na Hamiltona nestačil. Pomalejší o 346 tisícin byl i Nico Rosberg, jenž je znovu druhý.
9:50'
Lewis Hamilton vjel do prvního měřeného kola, což za malou chvíli čeká i Nica Rosberga.
10:24'
Těsně za Lewisem Hamiltonem krouží Nico Hülkenberg. Podle televizních záběrů by se v garáží Mercedesu dala nervozita krájet.
11:48'
Jako první vyjel na trať Lewis Hamilton, za chvilku by jej měl následovat i Nico Rosberg. To vše pod bedlivým dohledem legendárního Nikiho Laudy.
12:00'
Třetí část kvalifikace právě začala.
0:00'
Mezi desítku nejrychlejších neprošli Bottas, Button, Gutiérrez, Grosjean, Palmer a Wehrlein.
0:00'
Čas vymezený pro druhou část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:47'
Zabrat by měl také Fernando Alonso, který se nachází na první nepostupové pozici. Dvojnásobný mistr světa ale bude mít o něco jednodušší úlohu než jeho stájový parťák Button.
3:14'
Na místo činu se vrátil rovněž Jenson Button, který bude mít ještě plné ruce, nohy a kola práce, aby postoupil do první destíky. Aktuálně ztrácí na desátého Bottase přes vteřinu a půl.
4:20'
Trať je momentálně zcela prázdná a diváci se tedy musí zabavit nějakým způsobem sami. Velkou empatii ukázal Valtteri Bottas, který opustil boxy jako první a postupně s dalšími piloty se bude opět starat o zábavu fanoušků.
5:10'
Téměř všichni jezdci podnikli hromadný úprk do boxů a na dráze zůstal jako sám voják v poli pouze Romain Grosjean. Francouze to zřejmě samotného na trati nebavilo a i on následoval své soupeře.
6:29'
K mechanikům zamířil i Jenson Button, který se určitě na trati ještě ukáže, protože v současné chvíli je až šestnáctý. Svou poslední kvalifikaci v kariéře bude chtít zakončit tím nejlepším možným způsobem, v jeho případě by to byl postup do závěrečné fáze.
8:17'
Oba jezdci Mercedesu se vrátili do boxů a nechme se překvapit, zda se ještě ve druhém kvalifikačním dějství objeví na trati. Přeci jen do konce zbývá poměrně dost času.
9:55'
Pascal Wehrlein ztratil na vedoucího Lewise Hamiltona 3,5 vteřiny. Nico Rosberg byl pomalejší jen o 108 tisícin a je tak druhý.
10:25'
Lewis Hamilton zaznamenal jako první ve druhém segmentu měřený čas a je momentálně na prvním místě. Uvidíme, co na to Nico Rosberg.
11:47'
Na dráhu vyjeli také oba piloti Red Bullu Daniel Ricciardo a Max Verstappen. Riccairdo si zpestřil čas před víkendovou Velkou cenou břišními tanci ve společnosti jedné tanečnice a nutno dodat, že by se rozhodně neztratil ani v této branži.
13:14'
Kimi Räikkönen dostal do týmového rádia informaci o tom, kolik činí jeho rozestup na Lewise Hamilton a Nica Rosberga.
14:42'
Hned po startu prostřední fáze kvalifiakce vyráží na trať Lewis Hamilton, Nico Rosberg a Kimi Räikkönen. Boj o pole position se odehraje nejspíš opět mezi prvními dvěma jmenovanými.
15:00'
Druhá část kvalifikace právě začala.
0:00'
Do druhého kvalifikačního segmentu nepostupují Kvjat, Magnussen, Nasr, Ocon, Sainz a Ericsson.
0:00'
Čas vymezený pro první část kvalifikace právě vypršel a jezdci dokončují svá poslední měřená kola.
1:10'
Do boxů zajeli i oba jezdci Ferrari Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen, kteří se o postup do další fáze bát opravdu nemusí.
2:28'
Felipe Nasr se zlepšil a odsunul Wehrleina na nepostupové místo. Nasr se posunul na 16. pozici. Ještě ale čeká brazilského závodníka hodně tvrdý boj a rozhodně nemá účast ve druhém dějství jistou.
4:06'
Hodně dobrý čas zaknihoval Kimi Räikkönen, jenž se se ztrátou 851 tisícin zařadil za prvního Lewise Hamiltona. Ten už se na dráze pravděpodobně neobjeví a spolu s ním si ve zbytku úvodního segmentu dají "oraz" i Rosberg a Verstappen.
5:41'
Za současné konstelace by do druhé fáze nepostoupili Palmer, Kvjat, Sainz, Ericsson, Ocon a Nasr.
7:15'
Daniilu Kvjatovi se v Abú Zabí zatím moc nedaří. V trénincích mu dvakrát rupla pneumatika a v kvalifikaci se momentálně nachází až na 18. místě.
8:01'
Felipe Nasr, jehož budoucnost je ve stáji Sauber pro rok 2017 nejistá, odbočil do garáže. Zrovna on by měl ale zůstat na trati, protože se v současné chvíli nachází v nepostupové zóně.
9:10'
Nico Rosberg ztratil na Lewise Hamiltona lehce přes vteřinu a zařadil se za něj na druhou příčku. Trojnásobný mistr světa a stále ještě úřadující světový šampion jede ve velké formě.
10:29'
Lewis Hamilton se ukazuje ve velkém stylu a o více než dvě vteřiny porazil dosud vedoucího Jensona Buttona. Kimi Räikkönen vlétl do zatáčky jako uragán a měl co dělat, aby svůj monopost zkrotil.
12:05'
Jenson Button se nenápadně vyšplhal na první pozici, ovšem svůj čas ještě nezajeli Lewis Hamilton s Nicem Rosbergem.
13:35'
Romain Grosjean hlásil do týmového rádia, že má nějaké problémy se svým vozem. Do minulé Velké ceny Brazílie nakonec ani neodstartoval v důsledku havárie těsně před startem a nyní jej pro změnu trápí technické potíže.
14:25'
Nico Rosberg opustil garáž a vyrazil do jámy lvové. Danill Kvjat zajel čas 1:43.007, což ho prozatím logicky řadí na první místo. Za ním ale krouží další borci.
16:07'
Na trati už krouží pár jezdců, jenomže mezi nimi není Nico Rosberg ani Kimi Räikkönen, kteří si dávají na čas. Do svého prvního měřeného kola mezitím vjel Daniil Kvjat.
17:20'
Pro Felipeho Massu a Jensona Buttona se jedná o vůbec poslední kvalifikaci v jejich bohaté kariéře ve formuli 1. Nechme se překvapit, jak oba piloti ve své derniéře dopadnou.
18:00'
První část kvalifikace právě začala.
TRÉNINKY


Na úvod závodního víkendu byl nejrychlejší Lewis Hamilton, který překonal stájového kolegu a největšího rivala v boji o titul Nica Rosberga o 374 tisícin. Třetí skončil Max Verstappen. Během jízd potkal Daniila Kvjata defekt levé zadní pneumatiky. Jordan King a Felipe Massa dostali hodiny v zatáčce a jisté problémy hlásili Romain Grosjean a Jenson Button.


Druhý trénink opanoval opět Lewis Hamilton, jehož náskok na Nica Rosberga se oproti předchozímu tréninku zmenšil na 79 tisícin. Třetí místo obsadil Sebastian Vettel. Daniil Kvjat prožil deja vu, protože se znovu musel vyrovnat s defektem levé zadní pneumatiky. Potíže neopustily Jensona Buttona, který kvůli trablům s ERS musel vyměnit motor.


Nejrychlejší čas třetího tréninku zajel Sebastian Vettel, který za sebou nechal Maxe Verstappena a Kimiho Räikkönena. Tentokrát se příliš nedařilo jezdcům Mercedesu, Lewis Hamilton dojel čtvrtý a Nico Rosberg pátý. Menší problémy měl Carlos Sainz, který dostal hodiny.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového online přenosu z kvalifikace na poslední 21. závod letošní sezony mistrovství světa vozů formule 1, Velkou cenu Abú Zabí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 14:00.Klasická verze
Mobilní verze