7. prosince 2010 • 17:35

Renault se Piquetovi omluvil za divadlo s nehodou

Autor:

Vedení stáje formule 1 Renault se omluvilo trojnásobnému mistru světa Nelsonu Piquetovi a jeho synovi za zinscenovanou nehodu při předloňské Velké ceně Singapuru a rozhodlo se zaplatit jim odškodné za urážku na cti.Nelson Piquet mladší tehdy dostal příkazem, že má havarovat, což pomohlo k vítězství jeho týmovému kolegovi Fernandu Alonsovi. Renault se Piquetovi omluvil také za to, že ho krátce po zveřejnění skandálu obvinil ze lži.

Piquet mladší o podvodu při premiérové Velké ceny Singapuru promluvil po svém loňském vyhazovu z Renaultu. Stáj z jednoho z největších skandálů v historii mistrovství světa vyvázla s podmínečným vyřazením ze šampionátu a týmový šéf Flavio Briatore dostal doživotní zákaz činnosti ve formuli, hlavní inženýr Pat Symonds pětiletý trest. Briatore nakonec uspěl s odvoláním a posléze hovořil i o žalobě na Piqueta. Soud také překvalifikoval trest pro Symondse na pokutu. Piquet junior a jeho otec chtěli celý případ předat britskému vrchnímu soudu, aby se domohli omluvy.

"Rádi bychom se panu Piquetovi mladšímu a jeho otci omluvili za potíže a těžkosti, které celá kauza přinesla," stojí v oficiálním prohlášení Renaultu. "Jako znak upřímnosti naší omluvy a lítosti jsme připraveni zaplatit značnou částku jako odstupné. Věříme, že tím bude celý případ ukončen a nic podobného se v budoucnu nestane."

Ve zprávě vyšetřovatelů, která pronikla na veřejnost, se hovoří o tom, že Briatore a Symonds nařídili Piquetovi mladšímu, aby havaroval pokud možno tak, aby odklízení trosek trvalo co nejdéle. To se podařilo a právě kvůli přítomnosti zpomalovacího auta na trati dostal Alonso možnost vyhrát.

Piquet mladší se už nejspíš ve formuli 1 neobjeví, přestoupil do zámořské série Nascar. "Je to v tomto příběhu trochu pozdě, ale lepší než nikdy," reagoval na omluvu závodník. "Zatím se jen omluvili, není to nic zvláštního. To měli udělat už dřív," dodal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze