Jean Todt: Kódované příkazy nebudeme tolerovat | iSport.cz
20. listopadu 2010 • 17:08

Jean Todt: Kódované příkazy nebudeme tolerovat

Autor:
Jean Todt
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Týmová režie je ve formuli 1 zakázána od roku 2002, šéfové stájí to nicméně obcházejí různými kódovanými příkazy, které dostávají jezdci na trati. To se nelíbí šéfovi Mezinárodní automobilové federace FIA Jeanu Todtovi, jenž chce zamezit těmto tajným zprávám, které současně mystifikují fanoušky při televizních přenosech."Osobně nejsem proti týmové režii, ale jsem proti lhaní. Skryté příkazy oklamávají média i diváky a jezdci a týmy pak musejí po závodě lhát," kritizoval současný stav Todt v rozhovoru pro deník La Stampa, jenž dlouhé roky působil jako šéf Ferrari.


Problém opět vyplul na povrch po červencové Velké ceně Německa, kdy dostal do sluchátek Felipe Massa zprávu: "Fernando je rychlejší než ty." Tím mu vedení Ferrari přikazovalo, že má pustit kolegu Fernanda Alonsa před sebe. "Tahle výzva Ferrari byla proti pravidlům. F1 je týmový sport a každý tým má zodpovědnost za své chování. Nebudeme dál tolerovat lži či kódované zprávy typu 'Šetři palivo'," dodal Todt.

Zpětně listuje k události z roku 2002, po níž byla týmová režie v pravidlech zakázána. Tehdy jako šéf Ferrari přikázal v Grand Prix Rakouska Rubensi Barrichellovi, aby pustil před sebe Michaela Schumachera bojujícího o titul mistra světa.

"Původně jsem mu neměl nic říkat, dohodnuto bylo už předem, že má Schumachera pustit po zastávkách v boxech. Ale on (Barrichello) mě donutil, abych volal snad padesátkrát, v poslední zatáčce zpomalil, diváci pískali. Schumacher mu pak přenechal první místo na stupních vítězů a Ferrari dostalo pokutu půl milionu dolarů za znevážení protokolu," vzpomínal Todt. "Lituju toho, měli jsme se tomu vyhnout, Schumacher by stejně titul vyhrál. Ale víc bych litoval toho, kdybychom přišli o titul a pár bodů," uznal Todt.

Témata:  sport, formule, tymova, rezie, jean, todt
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud