14. listopadu 2010 • 19:02

Italský ministr o porážce Ferrari: Musíme se stydět!

Autor:
Fernando Alonso s Ferrari před Lewisem Hamiltonem ze stáje McLaren na trati GP Brazílie
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci Ferrari přijali porážku Fernanda Alonsa v boji o titul ve formuli 1 se směsicí zklamání a zlosti. Ministr italské vlády dokonce vyzval k odstoupení prezidenta Ferrari Luku de Montezemola."Zvolili úplně slabomyslnou strategii. Je jeho vina, že se my všichni jako fanoušci Ferrari musíme stydět," citovala agentura DPA ministra pro zjednodušení legislativy Roberta Calderoliho.

Podle něj spadl titul do klína Sebastianu Vettelovi ne kvůli Alonsovi, ale kvůli strategii šéfů týmu. "A za to je odpovědný Montezemolo. Musí okamžitě z Maranella, aby už nemohl Ferrari dále škodit," dodal ministr.


V domovském městě Ferrari Maranellu se dnes sešlo zhruba 5000 fanoušků, aby sledovali vyvrcholení sezony v Abú Zabí na velkoplošné obrazovce. Mnozí z nich po nepříznivém vývoji závodu opouštěli náměstí se sklopenými hlavami už před koncem, protože tušili, že z plánovaných oslav očekávaného titulu nic nebude.

"Škoda, že to nevyšlo," uvedl starosta nedaleké Modeny Giorgio Pighi, jenž na rozdíl od ministra Ferrari nekritizoval a poděkoval celému týmu a především Alonsovi za předvedený výkon.

Témata:  sport, formule, ferrari, vettel
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze