15. listopadu 2010 • 00:18

Alonso hrozil Petrovovi: Tys mi sebral titul!

Autor:
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Totální frustrace! Fernandu Alonsovi protekl v posledním závodě sezony formule 1 v Abú Zábí titul mistra světa mezi prsty. Hlavní zásluhu na tom měl Rus Vitalij Petrov, který za žádnou cenu nechtěl pustit Španělovo Ferrari před sebe. A taky nepustil, za což mu Alonso po dojezdu věnoval několik vyčítavých gest.Už bylo po všem, ale v Alonsovi se vařila krev. Téměř čtyřicet kol se snažil před Petrovův Renault dostat, ale všechno bylo marné. Čtvrtá pozice, která by Španělovi při vítězství Sebastiana Vettela zajistila titul, byla dál, než se zdálo.

A Alonso Petrovovi po závodě pěkně vyčinil. Po průjezdu cílem, místo toho aby si užíval ovací pro mistra světa, zlostně hrozil za ruským pilotem.

"Chtěl jsem ho předjet a on se bránil, jako by to bylo poslední kolo posledního závodu, ve kterém bojujeme my dva o titul," vysvětloval španělský závodník. "Byl hrozně agresivní," dodal Alonso, který ale zase rychle vychladl.

Podívejte se na Alonsovo gesto:

Španěl Fernando Alonso se zlobí na Petrova, který ho připravil o mistrovský titul
360p 240p

"Jel velmi dobře, nedělal žádné chyby," uznal nakonec kvality soupeře, který ho zastavil v boji o třetí světový titul. Alonso rezolutně odmítl, že by mu triumf znemožnila špatně zvolená strategie.


Ferrari se v 16. kole rozhodlo napodobit Red Bull, který dvě kola před tím povolal do boxů Marka Webbera, a Fernando Alonso opustil čtvrtou pozici. Vrátil se pak sice těsně před Weberem, který měl být jeho největším konkurentem v boji o titul, ale až za Petrovem a Rosbergem.

Vettel projíždí cílem závěrečné GP
Vettel projíždí cílem závěrečné GP

A ti už měli vyměněné pneumatiky z prvního kola, kdy byl v akci safety car po Schumacherově nehodě. "Pokud někoho pokryjete, pravděpodobně něco ztratíte na ostatní. Takže to byl výběr mezi hlídáním Webbera a závoděním s Petrovem a Rosbergem," vysvětloval Alonso těžké rozhodování.

"Nakonec jsme pokryli Webbera a bylo hrozně těžké předjet Petrova. Renault je v maximální rychlosti hodně rychlý, takže to za ním bylo hodně frustrující," uznal původně největší adept na titul.

"Ale to je sport. Někdy prohrajete, někdy vyhrajete. Gratuluju Sebastianovi a Red Bullu, prostě to příští rok zkusíme znovu," zkonstatoval Fernando Alonso.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze