12. listopadu 2010 • 15:29

Porvěte se o titul oba, vyzývá šéf Webbera s Vettelem

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN: Kdo je pro Plzeň ideální náhrada za Krmenčíka? RENTGEN: Kdo je pro Plzeň ideální náhrada za Krmenčíka?
Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit Jágr exkluzivně o Plekancovi: Mluvil jsem s ním. Bude čas se rozumně domluvit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa formule 1 spěje ke svému nejdramatičtějšímu závěru za posledních padesát let. Šanci na titul mají hned čtyři piloti, na záda zatím vedoucímu Fernandovi Alonsovi dýchá dvojice Red Bullu Mark Webber a Sebastian Vettel, teoretickou šanci má ještě i Lewis Hamilton. Závod na luxusním okruhu v Abú Zábí slibuje velkolepou podívanou.Webber ztrácí na Alonsa osm bodů, německý mladík zaostává o dalších sedm. Pokud Španěl s Ferrari zvítězí, nebo bude druhý, všechno je jasné - ve svých 29 letech získá třetí titul mistra světa.

Ale Red Bull má letos takovou formu, že si může dělat zálusk na double. Pokud by v takovém případě dojel Alonso třetí, jeho šance na titul by se odvíjely od toho, jak se na cílové šachovnici srovnají oba týmoví kolegové z anglické stáje, mezi kterými nepanuje zrovna nejvřelejší vztah.

Titul získá, když...

Fernando Alonso (Ferrari)
246 bodů

* Skončí nejhůře druhý

* Dojede třetí nebo čtvrtý v případě, že vyhraje Vettel

Mark Webber (Red Bull)
238 bodů

* Pokud vyhraje a Alonso nebude druhý

* Skončí druhý, Vettel nevyhraje a Alonso nebude do pátého místa

Sebastian Vettel (Red Bull)
231 bodů

* Jakmile vyhraje a Alonso bude nejlépe pátý

* Pokud vyhraje, Webber bude druhý a Alonso pátý

Lewis Hamilton (McLaren)
222 bodů

* Když vyhraje, Alonso nebude bodovat, Webber bude nejlépe šestý a Vettel maximálně třetí

Jak se boduje:
1. místo - 25
2. místo - 18
3. místo - 15
4. místo - 12
5. místo - 10
6. místo - 8
7. místo - 6
8. místo - 4
9. místo - 2
10. místo - 1

Vettelovo vítězství by v tu chvíli přiválo titul Alonsovi a Webberovi by zbyly jen oči pro pláč. Španěl by totiž o bod přeskočil oba. Ale těžko si představit, že německý pilot by připravil parťáka o mistrovský primát, když by sám nemohl vyhrát.

Šéf stáje Red Bull Christian Horner sice odmítá jakoukoliv týmovou režii, ale s tímhle počítá tak nějak automaticky.

"Nemůžeme vědět, co budou dělat naši soupeři, ale pro oba naše jezdce je cílem vyhrát. Ovšem pokud nakonec jeden z nich nebude moci získat titul, když bude v pozici, jak pomoci tomu druhému, jakkoli to bude jeho rozhodnutí, předpokládal bych, že oba jezdci si uvědomí, že jezdí pro skvělý tým a oni že jsou velcí týmoví hráči," prohlásil.

"Nepochybuji o tom, že udělají tu správnou věc, aby pomohli svému parťákovi," dodal Horner.

Zajímavější souboj by ovšem mohli Webber s Vettelem nabídnout, kdyby Alonso z nějakého důvodu z boje o titul odpadl.

V tu chvíli by bojovali každý za sebe. A Horner říká, že jim nedává žádná omezení, mohli by se rvát o vítězství tak agresivně, jak by chtěli.

"Nám je jedno, kdo z nich získá titul. Bylo by fantastické, kdyby vyhrál jeden z jezdců Red Bullu, oba by si to zasloužili," tvrdí šéf stáje.

"Navíc v situaci, kdy oba pojedou o titul, by nemělo ani za mák cenu pokoušet se jim říkat, aby spolu nezávodili. A to ani nebudeme," dodává Horner.

"Samozřejmě oba ví, že aby dojeli závod první, musí ho nejdříve dokončit," připomíná ale zkušený boss.

"Ale nakonec (pokud Alonso už v boji o titul nebude - pozn. aut.) budou závodit proti sobě," připomíná Christian Horner.

K vítězství v závodě F1 patří i šampaňské!
K vítězství v závodě F1 patří i šampaňské!

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze