8. září 2010 • 18:43

Ferrari za týmovou režii žádný další trest nedostalo

Autor:
Ferrari se dalšího trestu bát nemusí
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáj Ferrari nedostala za zakázanou týmovou režii při červencové Velké ceně Německa formule 1 žádný další trest. Světová rada motoristického sportu dnes v Paříži pouze potvrdila původní pokutu pro italský tým ve výši 100.000 dolarů (zhruba dva miliony korun). Výsledek jednání oznámil šéf italského motorsportu Angelo Sticchi Damiani.Podle něj se členové rady shodli, že by týmová režie měla být povolena. Ke zrušení současného zákazu vyzval funkcionáře už po vypuknutí aféry promotér seriálu F1 Bernie Ecclestone.

Teoreticky mohlo Ferrari přijít kvůli porušení pravidel o Massovo vítězství, body či dostat další finanční postih.

Závodní komisaři na Hockenheimringu udělili stáji pokutu za to, že Brazilec Felipe Massa na pokyn vedení týmu pustil před sebe Španěla Fernanda Alonsa, jenž má větší naděje na celkový úspěch v šampionátu.

Šéf stáje Stefano Domenicali, který se zúčastnil společně s právníky týmu dnešního slyšení, trval na tom, že Massa nedostal přímý příkaz, aby se nechal od Alonsa předjet. Inženýr Rob Smedley řekl brazilskému jezdci do týmového rádia: "Alonso je rychlejší než ty. Můžeš potvrdit, že rozumíš?" Massa vzápětí v 49. kole z celkových 67 pustil týmového kolegu na první místo.

"Podle mého názoru o týmovou režii nešlo. Můj inženýr mě neustále informoval, co se děje za mnou, zvlášť když jsem na tvrdých pneumatikách ztrácel. Proto jsem se rozhodl udělat to nejlepší pro tým," uvedl později Massa, i když jinak dával najevo svou nevoli, že by měl být týmovou dvojkou.

Bývalý dvojnásobný mistr světa Alonso je momentálně v seriálu pátý stejně jako po Grand Prix Německa, rozdíl mezi oběma kolegy se však od té doby zmenšil o šest bodů. Na vedoucího Brita Lewise Hamiltona z McLarenu ztrácí Alonso šest závodů před koncem 41 bodů.

Témata:  sport, motorismus, ferrari, trest
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze