25. července 2010 • 11:00

Záhadný dvojník? Schumi dostal kuriozní pokutu

Michael Schumacher
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michaelu Schumacherovi se v poslední době nedaří vůbec nic. Nejen, že jeho comeback do formule 1 je zatím zklamáním, navíc se teď dostal do pozoruhodného sporu se soudem v německém Traunsteinu. Ten mu přikázal zaplatit pokutu za přestupek, který nejspíš nespáchal, píše deník Bild.Vše zavinila jediná fotografie. Na začátku května 2009 vyfotila dálniční kamera na silnici mezi Salcburkem a Mnichovem pronajatý sporťák značky Wiesmann, který se v zóně s maximální povolenou rychlostí 100 km/h řítil o dost rychleji.Popere se o titul mistra světa? Schumacher věří, že ano.Popere se o titul mistra světa? Schumacher věří, že ano.
Policie chtěla dát řidiči pokutu, kontaktovaná půjčovna ale popřela, že by v inkriminovanou dobu měl vůz někdo pronajatý. Policisté se tak ocitli ve slepé uličce, stále ale měli k dispozici fotku auta i s řidičem. A ten se nápadně podobal Schumacherovi.

Slavný jezdec přes svého manažera vzkázal, že v žádném případě nemá s přestupkem nic společného. Na oficiální předvolání okresního soudu v Traunsteinu ale nereagoval a ten ho tak nechal zaplatit pokutu i náklady na soudní řízení.

Celá částka ale nakonec činila pouhých 120 euro, tedy zhruba osmkrát méně, než kolik musel Schumacher zaplatit po včerejší kvalifikaci na Hockenheimringu za překročení rychlosti v boxové uličce.

Na tomto okruhu dnes legendu formule 1 čeká jeden z nejdůležitejších závodů jeho sezony. Před domácím publikem bude chtít ukázat, že stále má na to, závodit s těmi nejlepšími. Schumacher ale startuje až z jedenáctého místa a cesta za dobrým umístěním tak bude nejspíš velmi trnitá.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze