25. července 2010 • 11:00

Záhadný dvojník? Schumi dostal kuriozní pokutu

Michael Schumacher
TOP VIDEA
Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko
Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michaelu Schumacherovi se v poslední době nedaří vůbec nic. Nejen, že jeho comeback do formule 1 je zatím zklamáním, navíc se teď dostal do pozoruhodného sporu se soudem v německém Traunsteinu. Ten mu přikázal zaplatit pokutu za přestupek, který nejspíš nespáchal, píše deník Bild.Vše zavinila jediná fotografie. Na začátku května 2009 vyfotila dálniční kamera na silnici mezi Salcburkem a Mnichovem pronajatý sporťák značky Wiesmann, který se v zóně s maximální povolenou rychlostí 100 km/h řítil o dost rychleji.Popere se o titul mistra světa? Schumacher věří, že ano.Popere se o titul mistra světa? Schumacher věří, že ano.
Policie chtěla dát řidiči pokutu, kontaktovaná půjčovna ale popřela, že by v inkriminovanou dobu měl vůz někdo pronajatý. Policisté se tak ocitli ve slepé uličce, stále ale měli k dispozici fotku auta i s řidičem. A ten se nápadně podobal Schumacherovi.

Slavný jezdec přes svého manažera vzkázal, že v žádném případě nemá s přestupkem nic společného. Na oficiální předvolání okresního soudu v Traunsteinu ale nereagoval a ten ho tak nechal zaplatit pokutu i náklady na soudní řízení.

Celá částka ale nakonec činila pouhých 120 euro, tedy zhruba osmkrát méně, než kolik musel Schumacher zaplatit po včerejší kvalifikaci na Hockenheimringu za překročení rychlosti v boxové uličce.

Na tomto okruhu dnes legendu formule 1 čeká jeden z nejdůležitejších závodů jeho sezony. Před domácím publikem bude chtít ukázat, že stále má na to, závodit s těmi nejlepšími. Schumacher ale startuje až z jedenáctého místa a cesta za dobrým umístěním tak bude nejspíš velmi trnitá.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze