19. července 2010 • 16:31

Button jezdil u Kremlu. Nahradí Moskva Monako?

Autor:
Jenson Button se projel Moskvou.
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky SE SIMONOU... a hokejisty Karlových Varů ve školce! Sičák a Beránek četli dětem pohádky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruští fanoušci formule 1 byli u vytržení. Světový šampión Jenson Button se ukázal s vozem McLaren v ulicích Moskvy a probudil touhu uspořádat závod v Rusku.Buttonovi se v Moskvě zalíbilo natolik, že by si zde rád jednoho dne vyzkoušel ostrý závod. "To nebyla práce, ale radost. Zvláště když jsem chtěl tohle město vždycky navštívit," pronesl britský pilot.

Na Buttona a ruského jezdce Vitalije Petrova se v neděli přišly podívat tisíce lidí, přestože teploměr ukazoval vysokých 36 stupňů.

"Je vidět, že lidé mají o formuli zájem, takže by bylo dobré zde Velkou cenu uspořádat. Já osobně bych se sem rád vrátil," dodal Button.

S touto myšlenkou pracují Rusové už několik let, ale pokaždé zůstalo jen u spekulací. Po přidělení pořadatelství zimní olympiády v Soči a možném uspořádání fotbalového šampionátu v roce 2018 ovšem vypadá snaha o VC v Rusku optimističtěji.

Zástupci Moskvy proto začali vyjednávat s promotérem Berniem Ecclestonem. "Naším cílem opravdu je uspořádat závod centrem Moskvy už v roce 2012. Jsme velice blízko," uvedl generální ředitel společnosti Bavaria Moscow City Rating Derk Sauer.

Ecclestone před několika dny řekl, že závod v Rusku je jeho prioritou. Naopak je ochoten vyřadit z formule jedna Monako, tedy trať, která u závodníků a fanoušků patří k nejoblíbenějším.

Témata:  sport, formule, jedna, Button, McLaren
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze