29. května 2010 • 17:15

Král v GP2 nebodoval ani na pátý pokus

Autor:
Josef Král
TOP VIDEA
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
Derby zlomila změna po dvaceti minutách, řekl Dočkal. Spartu komentovat nechtěl Derby zlomila změna po dvaceti minutách, řekl Dočkal. Spartu komentovat nechtěl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani na pátý pokus se automobilovému jezdci Josefu Královi nepovedlo ve formulovém seriálu GP2 bodovat. Na okruhu u Istanbulu dnes obsadil šestnácté místo jako předposlední z pilotů, kteří projeli cílem.Premiérový triumf v sezoně vybojoval Pastor Maldonado z Venezuely a dostal se do čela průběžného pořadí. Každý z dosavadních pěti závodů měl jiného vítěze.

Devatenáctiletý Král startoval do závodu ze 17. pozice poté, co v páteční kvalifikaci havaroval. V závodě si příliš nepolepšil.

Ještě hůř dopadl jeho kolega z týmu Super Nova Marcus Ericsson ze Švédska, který kvůli poruše motoru nedojel. Jejich britská stáj má stále jako jediná v seriálu nulu na bodovém kontě.

Šanci vylepšit tuto bilanci má Král v nedělním sprintu.

Závod formulového seriálu GP2 v Istanbulu:
1. Maldonado (Ven./Rapax) 52:33,219, 2. Valsecchi (It./iSport) -19,531, 3. Bird (Brit./ART Grand Prix) -23,327, ...16. Král (ČR/Super Nova) -1:22,464.
Průběžné pořadí: 1. Maldonado 26 bodů, 2. Pérez (Mex./Barwa Addax) 22 b., 3. Clos (Šp./Racing Engineering) 15.

 

Témata:  sport, formule, gp2
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze