6. dubna 2010 • 05:10

Schumacher prožívá peklo a je pro smích

Autor:
Michael Schumacher je po návratu zatím pro smích
TOP VIDEA
Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko Vrba před Ligou mistrů: V Plzni jsme spokojení, CSKA vypadá jako Rusko
Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat Šilhavý: Jdi do toho, máš na to, řekl mi Brückner. Budeme si volat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takhle hořký návrat do formule 1 si legendární pilot Michael Schumacher (41) nepředstavoval. Ve všech třech letošních Grand Prix nezářil tak, jak by od něj každý očekával. Ba naopak.Vůbec se mu nedaří a zatím je jen pouhým stínem toho nepřekonatelného Němce, který před třemi roky opustil formuli 1.

Schytává direkty ze všech stran. Od novinářů, fanoušků, ale i stájového kolegy Nica Rosberga. Ten Schumachera poráží v kvalifi kacích i v závodech. V Malajsii Rosberg vybojoval třetí místo a pomalu se stává ve stáji Mercedes jedničkou.

„Držím Nicovi palce. Je to skvělý výsledek,“ řekl stroze Schumacher, který v neděli odkroužil jen deset kol. Pak se z trati poroučel kvůli uvolněné matici na zadní pneumatice.

Michael Schumacher se svým Mercedesem při tréninku na Velkou cenu AustrálieMichael Schumacher se svým Mercedesem při tréninku na Velkou cenu Austrálie

Schumacher, který bere za sezonu 180 milionů korun, zatím strádá a na kontě má jen devět bodů ze tří Velkých cen. Média i fanoušci tak dávají sedminásobnému šampionovi pořádně na frak.

„Jsi moc starý! Neměl ses už vracet. Na formuli 1 už nemáš,“ křičí novinové titulky po celém světě. Schumacher je každému jen pro smích. Přitom před sezonou prohlásil, že chce bojovat o titul mistra světa.

Na trati mu ale dávají zabrat i nezkušení mladíci z podprůměrných týmů. Němcův risk vrátit se po třech letech do F1 je tak zatím velkým krokem vedle. Schumacher má u Mercedesu smlouvu na tři sezony.

Už teď se ale ze zákulisí ozývá, jestli vůbec slavný závodník neskončí už v průběhu téhle sezony. „Budu bojovat. Jen tak se nevzdám!“ hlásí Schumacher sebevědomě.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze