«Schumi» se jen díval | iSport.cz
28. dubna 2008 • 16:51

«Schumi» se jen díval

Autor:

BARCELONA - Odešel, ale Ferrari dál pomáhá. I Michael Schumacher měl podíl na vítězství svého nástupce Kimiho Räikkönena ve španělské Barceloně. Minulý týden pro italskou stáj testoval a včera seděl se sluchátky na boxové zídce. Žádné rady ale nerozdával: od začátku závodu až do samého konce mlčel.Jak moc Ferrari šampiona Michaela Schumachera potřebuje? A nebo potřebuje Němec svůj bývalý tým? Loni plánoval, že bude po závodech jezdit, jenže když zjistil, že nedostane žádnou výkonnou roli, vytratil se. S prvním evropským závodem nové sezony je zase zpátky. A rozhodně ne jako důchodce, který se přišel podívat na své bývalé kolegy z práce...

"Michaela jsem viděl poprvé v sobotu, s inženýry si však dělám svoji práci a nijak se do ní nezapojuje," tvrdí Kimi Räikkönen. "Kdybych nějakou pomoc chtěl, řekl bych si. Takovou potřebu jsem zatím neměl."

Felipe Massa, který ve včerejším závodě skončil druhý, už si v minulosti řekl. S Schumacherem jsou si bližší: Brazilec mu dělal ve Ferrari dvojku, než se rozhodl skončit, a telefonické konzultace nejsou výjimkou.

"Není takový, že by přišel, a řekl: ,Tohle děláte špatně, musíte takhle a takhle.` Tak Michael nepracuje. Spolupracujeme na spoustě věcí a není tady jenom od toho, aby mi řekl, kdy mám jet do boxů," tvrdí Massa. "Samozřejmě jsem rád, když je blízko, jsme přátelé."

Byť je Schumacher nejúspěšnějším mužem historie F1, je v poslední době spojován hlavně s potenciální kariérou na dvou kolech. Několik neofi ciálních závodů už absolvoval, a když se týmu MotoGP zranil testovací jezdec, Schumacher za něj zaskočil. Němec ovšem popřel, že by se na start v královské motocyklové třídě chystal.

"Na motorkách jezdím pro zábavu. MotoGP je byznys a nechci do něj jít. Byla by to neúcta ke všem, kteří tam závodí," prohlašuje Schumi. "Chci dělat věci, které mě baví. Sice mi Jean Todt (někdejší šéf z Ferrari) říkal, ať toho nechám, ale jsem dost starý, abych věděl, co je dobré a co ne."

lex

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud