3. března 2010 • 22:38

Stáj USF1 do formule 1 letos nezasáhne

Autor:
Na startu sezony F1 bude jen dvanáct týmů
TOP VIDEA
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek
Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě Judista Lukáš Krpálek a modelka Jitka Nováčková jako ambasadoři nové aplikace Aktivně a zdravě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nová stáj USF1 letos do seriálu formule 1 nezasáhne. Deset dní před startem mistrovství světa americký tým požádal Mezinárodní automobilovou federaci FIA, aby jeho vstup do šampionátu kvůli finančním potížím o rok odložila.V dnes zveřejněném seznamu stájí pro nadcházející sezonu tak figuruje dvanáct týmů, protože FIA zamítla možnost, že by dala šanci nějakému náhradníkovi.

"Zastavili jsme veškeré práce na vývoji vozu," řekl agentuře Reuters ještě před vyjádřením FIA šéf stáje USF1 Ken Anderson.

Minulý týden byl v sídle stáje USF1 v Charlotte na inspekci ředitel závodů Charlie Whiting. Na základě jeho hlášení oznámila FIA seznam účastníků letošní sezony, která odstartuje příští týden v Bahrajnu. USF1 v něm již nefiguruje.

Vedení FIA zároveň rozhodlo, že neumožní vstoupit do šampionátu žádnému náhradníkovi. "Je příliš pozdě. Výběrová řízení na nové stáje bude až pro sezonu 2011," uvedla federace v prohlášení. Na vypadnutí USF1 přitom čekala srbská stáj Stefan GP, která doufala, že uvolněné místo zaplní.

USF1 je jednou ze čtyř stájí, které měly v roce 2010 doplnit startovní pole formule 1. Americký tým ale nesehnal dostatek peněz a nemá hotový vůz. Dalšími nováčky jsou Lotus, Virgin a Campos, který shodou okolností dnes oznámil, že do mistrovství vstoupí pod novým názvem Hispania Racing F1 Team (HRT-F1).

Témata:  sport, formule, usf1
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze