Plán Charouze: Chci formuli 1 v Praze! | iSport.cz
13. listopadu 2009 • 16:26

Plán Charouze: Chci formuli 1 v Praze!

Autor:
Antonín Charouz
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po třech letech opět začal podnikatel a manažer Antonín Charouz mluvit o možnosti uspořádat závod formule 1 na městském okruhu v Praze. Se svým plánu se svěřil serveru autosport.com."F1 je naší ambicí," citoval dnes Charouze britský web.Charouz uvažuje, že by na okruhu dlouhém čtyři kilometry nejdříve uspořádal závod německého šampionátu cestovních vozů DTM. Ten by se měl stát jakousi vstupní branou mezi elitní okruhy F1.

"Pokud dokážeme připravit dobrou show s DTM, pak bychom možná mohli mít i Grand Prix, ale na papíře zatím nic připraveného není," řekl.Podle autosport.com by měl být okruh situován pět kilometrů od centra metropole.

Jeho náčrt, který má mít dva kilometry dlouhou permanentní část a zatáčku v krytém stadionu, připravil proslulý německý designér Hermann Tilke. Do ochozů by se mělo vejít 15 tisíc diváků.Charouz neuvedl, v jaké fázi vyjednávání je s promotérem F1 Berniem Ecclestonem, ale je si podle svých slov jistý, že trať může mít úspěch.

"Tenhle typ okruhu je budoucností motoristického sportu," řekl Charouz.O možnosti výstavby okruhu pro formule 1 v Česku se hovořilo již v roce 2006 s tím, že trať vznikne ve Strašnicích. Projekt za 200 až 300 milionů eur (5,7 až 8,5 miliardy korun) měl uhradit soukromý investor. Nic se ale nerealizovalo.

Nyní Charouz podle serveru tvrdí, že přípravy jsou již z devadesáti procent hotovy. Práce na okruhu by prý mohly začít během příštího roku a první závody by se uskutečnily v roce 2012.

Témata:  sport, formule, praha, charouz
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud