Bridgeston po příští sezoně končí v F1 | iSport.cz
2. listopadu 2009 • 11:09

Bridgeston po příští sezoně končí v F1

Autor:
Technik stáje Brawn kontroluje pneumatiky
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Firma Bridgestone, od roku 2007 jediný dodavatel pneumatik pro mistrovství světa vozů formule 1, po příští sezoně neobnoví smlouvu a v seriálu skončí.Oznámili to dnes zástupci japonské společnosti s tím, že se chtějí věnovat vývoji nových technologií a produktů.

"Společnost se rozhodla změnit obchodní strategii a přesunout své investice jinam," prohlásil tiskový mluvčí firmy Kaoru Tomizawa. "Změnili jsme rozvoj firmy směrem k vývoji novinek, kterým se hodláme plně věnovat. To jsou nyní naše cíle," dodal.

Rozhodnutí společnosti Bridgestone opustit prestižní seriál přišlo rok poté, co se s mistrovstvím světa rozloučil jiný japonský výrobce Honda. Finanční krize na jednu z nejsilnějších ekonomik světa dolehla ve velkém; z mistrovství světa v rallye odstoupily stáje Subaru a Suzuki, v MS v motocyklových soutěžích už není ani firma Kawasaki.

Firma Bridgestone ale popírá, že by se na jejím rozhodnutí podepsala pouze ekonomická recese. "Není to jediný důvod," upozornil Tomizawa. "Chceme vyvíjet nové pneumatiky pro všechny uživatele a zlepšit jejich vlastnosti," uvedl mluvčí.

Bridgestone podporoval formule od roku 1997, do sezony 2006 společně s francouzskou konkurenční firmou Michelin. "Naše spolupráce s F1 určitě přinesla firmě velký užitek a vylepšila její postavení na trhu," dodal mluvčí. Spolupráce firmy v F1 bude v příštím roce stejná jako letos.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud