2. listopadu 2009 • 11:09

Bridgeston po příští sezoně končí v F1

Autor:
Technik stáje Brawn kontroluje pneumatiky
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Firma Bridgestone, od roku 2007 jediný dodavatel pneumatik pro mistrovství světa vozů formule 1, po příští sezoně neobnoví smlouvu a v seriálu skončí.Oznámili to dnes zástupci japonské společnosti s tím, že se chtějí věnovat vývoji nových technologií a produktů.

"Společnost se rozhodla změnit obchodní strategii a přesunout své investice jinam," prohlásil tiskový mluvčí firmy Kaoru Tomizawa. "Změnili jsme rozvoj firmy směrem k vývoji novinek, kterým se hodláme plně věnovat. To jsou nyní naše cíle," dodal.

Rozhodnutí společnosti Bridgestone opustit prestižní seriál přišlo rok poté, co se s mistrovstvím světa rozloučil jiný japonský výrobce Honda. Finanční krize na jednu z nejsilnějších ekonomik světa dolehla ve velkém; z mistrovství světa v rallye odstoupily stáje Subaru a Suzuki, v MS v motocyklových soutěžích už není ani firma Kawasaki.

Firma Bridgestone ale popírá, že by se na jejím rozhodnutí podepsala pouze ekonomická recese. "Není to jediný důvod," upozornil Tomizawa. "Chceme vyvíjet nové pneumatiky pro všechny uživatele a zlepšit jejich vlastnosti," uvedl mluvčí.

Bridgestone podporoval formule od roku 1997, do sezony 2006 společně s francouzskou konkurenční firmou Michelin. "Naše spolupráce s F1 určitě přinesla firmě velký užitek a vylepšila její postavení na trhu," dodal mluvčí. Spolupráce firmy v F1 bude v příštím roce stejná jako letos.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze