1. září 2009 • 15:58

Ecclestone se bojí, že přijde o Renault

Autor:
Bernie Ecclestone
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Promotér formule 1 Bernie Ecclestone se obává, aby stáj Renault neopustila seriál mistrovství světa kvůli tomu, že je vyšetřována za údajný podvod při loňské Velké ceně Singapuru.Mezinárodní automobilová federace FIA zkoumá, zda tehdejší pilot týmu Nelson Piquet mladší nehavaroval na rozkaz vedení schválně, aby ulehčil cestu k jedinému triumfu v sezoně jedničce stáje Fernandu Alonsovi ze Španělska.

Ecclestonemu prý přísahal šéf Renaultu Flavio Briatore, že o podobném scénáři nic neví. "Nepotřebujeme, aby šampionát opustila další stáj," uvedl Ecclestone. Po sezoně končí v seriálu tým BMW. "Bylo by to pro náš sport hodně nebezpečné. Věřím, že k tomu nedojde, ale musíme počítat i s tím, že se to může stát. Vím jen, že Flavio tvrdil, že o tom nic netuší."

V loňské premiéře singapurské noční Grand Prix narazil syn bývalého šampiona Piquet už ve 13. kole do zdi. Těsně předtím jako jediný ze startovního pole tankoval jeho týmový kolega Alonso a po Piquetově nehodě mohl svou ztrátu dohnat, neboť na trať vyjel zpomalovací vůz. Když byla trať volná, získal náskok, zatímco ostatní museli do boxů pro palivo. Alonso si pak dojel pro nečekané vítězství.

Podezření z podvodu přišlo poté, co byl nedávno Piquet z Renaultu propuštěn a stěžoval si, že tým věnoval pozornost jen Alonsovi. "To, co říká Piquet, je jedna věc, ale realita je věc druhá," komentoval to Ecclestone. "Pokud někdo má nahrávku z rádia: 'Nelsone, bude lepší, když teď nabouráš', pak je to jasné. Ale nic takového není," dodal promotér F1.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze