Nezničitelný Massa: V Brazílii chci závodit | iSport.cz
18. srpna 2009 • 11:15

Nezničitelný Massa: V Brazílii chci závodit

Autor:
Brazilský pilot Felipe Massa po propuštění z nemocnice
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Felipe Massa je teprve čtyři týdny po hrozivé havárii, při které se podruhé narodil, ale jediné, na co myslí, je návrat do kokpitu. Pilot Ferrari věří, že by mohl stát už na startu domácí Velké ceny Brazílie.Massa měl v kvalifikaci na GP Maďarska obrovskou smůlu. Letící pružina z monopostu Rubense Barrichella ho trefila přímo do hlavy, a on v plné rychlosti narazil do bariér z pneumatik. Nakonec vyvázl "jen" s otřesem mozku, zlomenou lebeční kostí a zraněným okem.

Teď se už zotavuje doma v Sao Paulu, kde strávil čtrnáct dní v nemocnici Alberta Einsteina. Osmadvacetiletý Brazilec doufá, že by se mohl vrátit k závodění už v říjnu. "Nemůžu se dočkat, až budu znovu závodit. Doufám, že to zvládnu na Grand Prix Brazílie," řekl Massa brazilské televizi Globo.

"Ale samozřejmě to nezáleží na mně, poslední slovo budou mít lékaři. Já jim akorát musím ukázat, že jsem připraven," prohlásil rozhodně jezdec italské stáje.

Ten se před návratem do kokpitu formule 1 bude muset podrobit důkladné prohlídce ze strany Mezinárodní motoristické federace (FIA). "Myslím, že se před tím projedu pár kol v motokárách a pak projdu zkouškami FIA, abych dostal povolení znovu závodit," tuší Massa.

Felipeho Massu museli z auta vyndat lékařiFelipeho Massu museli z auta vyndat lékaři

Brazilec znovu zopakoval, že si z hrozivé havárie nic nepamatuje, takže pro něho nebude nejmenší problém "zase šlápnout na plyn".

"Při nehodě jsem byl naživu, ale spal jsem," popisuje. "Tu pružinu jsem neviděl. Hodně lidí se mě na to ptá: to jsi neviděl, jak to proti tobě letí? Ale já jsem neviděl, jak mě trefila, neviděl jsem nic. Najednou mě trefila a já jsem spal," vypráví Massa.

"Auto narazilo a já jsem stále přidával plyn, ale to jsem vlastně nebyl já. Vypadá to, jako bych hýbal rukama, ale přitom nebyl vzhůru," přemítá pilot Ferrari.

Nehodu nechtěně způsobil jeho krajan Rubens Barrichello, Massa však po jeho návštěvě minulý týden znovu prohlásil, že žádnou vinu nenese. "Rozhodně ne. Nemohl vědět, že jsem za ním. Absolutně to není problém. Jsme opravdu dobří přátelé a co se stalo, se asi muselo stát. Ta pružina mohla být z jakéhokoliv jiného auta," dobře ví Felipe Massa.

Ten také znovu poděkoval fanouškům, kteří mu prý projevili obrovskou podporu. "Měl jsem nějakou představu, ale v momentě, kdy jsem se vrátil po nehodě do Brazílie, tak mi každý tleskal a křičel a přál mi, abych se co nejrychleji uzdravil a vrátil se k závodění," prohlásil s uznáním v hlase. "Je to neuvěřitelný pocit a já musím stále opakovat díky, díky..."

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud