27. července 2009 • 15:01

Španělé se bouří: Myslete na Alonsovy fanoušky!

Autor:
Fernando Alonso
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Organizátoři Velké ceny Evropy formule jedna, která se pojede za tři týdny ve Valencii, vyzvali Mezinárodní automobilovou federaci, aby přehodnotila víkendový trest pro stáj Renault.Tým byl potrestán zákazem startu v dalším závodě za to, že z monopostu Fernanda Alonsa odlétlo při GP Maďarska kolo, a Renault tak ohrozil bezpečnost ostatních. Ve světle tragické nehody Felipeho Massy logický krok.

Jenže organizátoři evropské Grand Prix si myslí, že trest nejvíce odnesou tisíce fanoušků, kteří chtějí vidět Fernanda Alonsa závodit na domácí půdě. „Myslíme si, že FIA by měla také myslet na fanoušky. Jak každý ví, spousta z nich si koupila lístky především kvůli Alonsovi," cituje server autosport.com Jorge Martineze Aspara.

„Myslíme si, že by na rozhodnutí FIA neměli doplatit," dodává viceprezident pořadatelské firmy Valmor Sport.

Fernando Alonso bral všechno nesmírně vážněFernando Alonso bral všechno nesmírně vážně

Renault se proti diskvalifikaci odvolal, ale přehodnocení verdiktu se asi dočká jen těžko. Pro organizátory by ale absence dvojnásobného mistra světa na startovním roštu znamenala „katastrofu".

„Byla by ostuda, kdyby nemohl závodit. Věříme, že nakonec se na start přeci jen postaví, ačkoliv víme, že vzhledem k dalším okolnostem tohoto víkendu to bude hodně těžké," dodává Aspara.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze