Hamilton vládl na tréninku VC Maďarska

Lewis Hamilton
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly
Krejčí s Janktem pařili FIFU 19. Uspěli by na CZC.CZ iSport Cup? Krejčí s Janktem pařili FIFU 19. Uspěli by na CZC.CZ iSport Cup?

Úřadující mistr světa formule jedna Brit Lewis Hamilton překvapivě vyhrál dnešní trénink na Velkou cenu Maďarska. Triumf stáje McLaren navíc podtrhl druhým místem Heikki Kovalainen, který zaostal o 47 tisícin sekundy.

Hamiltonovi se v této sezoně nedaří a dosud nasbíral pouze devět bodů, za což mu patří až 11. místo v hodnocení seriálu. V trénincích se však na nejvyšší pozici probojoval podruhé za sebou. Před dvěma týdny vyhrál páteční jízdy před Velkou cenou Německa. V závodě pak ale skončil po defektu až osmnáctý.

Pokrok mclarenů potvrdil Kovalainen, který před rokem v Maďarsku slavil své dosud jediné vítězství ve formuli 1. Třetí místo obsadil Nico Rosberg z Williamsu.

"Umístění do třetího místa už je určitě v našich silách, ale bude to ještě těžké," řekl Hamilton, jehož tým dosud v této sezoně na umístění na stupních vítězů čeká. S novou aerodynamikou vozu se ale výsledky začínají dostavovat. "Je to úplně jiné auto a výsledek na pódiu by pro nás hodně znamenal," dodal Hamilton.

Trénink se příliš nevydařil lídrovi seriálu Jensonu Buttonovi, který zajel až třináctý čas. Po méně povedených závodech v Silverstonu a na Nürburgringu přitom britský pilot týmu Brawn GP věřil ve zlepšení už jen kvůli očekávaným vysokým teplotám, v nichž se lépe zahřívají pneumatiky. Na Hungaroringu bylo skutečně kolem třiceti stupňů Celsia, Buttonovi to ale nepomohlo.

"Tady už se nemůžeme na nic vymlouvat. Ale jsem si jistý, že tu ještě Red Bullu zatopíme," jmenoval Button největšího soupeře, jehož oba vozy s piloty Markem Webberem i Sebastianem Vettelem byly v tréninku rychlejší než lídr šampionátu.

Nováček v soutěži Jaime Alguersuari z Toro Rosso byl jasně poslední se ztrátou téměř osm desetin na předposledního. Dočkal se ale pochvaly od šéfa týmu Franze Tosta. "Jsme přesvědčeni, že jsme si vybrali správného jezdce. Odjel tu 82 kol bez chyby a časy nebyly špatné," uvedl Tost.

Kvalifikace na desátý závod MS se pojede v sobotu tradičně od 14:00, Velká cena odstartuje o 24 hodin později.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)