24. července 2009 • 10:02

Alonso plánuje založení cyklistické stáje

Autor:
Fernando Alonso bral všechno nesmírně vážně
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobný šampion formule 1 Fernando Alonso ze Španělska by si rád založil vlastní cyklistickou stáj s nemalými ambicemi. Do role lídra by totiž chtěl angažovat krajana Alberta Contadora, který si jede pro své druhé vítězství na Tour de France.Alonso to uvedl v rozhovoru pro Radio Monte Carlo s tím, že by stáj mohla fungovat již příští rok, nejpozději však v roce 2011.

"Cyklistika je sport, který si užívám. Chci založit stáj, ale není to jednoduché," uvedl Alonso, který se připravuje na víkendový závod formule 1 v Maďarsku. "Už je červenec, není tak jisté, jestli vše stihneme tak, aby stáj mohla fungovat už příští rok," dodal.

Brzy osmadvacetiletý Alonso byl na startu letošní Tour de France v Monaku, kde povzbuzoval svého přítele Contadora při cestě za druhým celkovým vítězstvím během tří let. K němu španělskému cyklistovi schází udržet v posledních třech etapách dostatečný náskok více než čtyř minut.

"Contador má rok do konce smlouvy s Astanou. Je tak možnost, že by se k nám připojil. Uvidíme," naznačil Alonso, který si neklade malé cíle. "Samozřejmě budu chtít se stájí vyhrát Tour de France. To je sen každého cyklisty," dodal pilot formule 1.

Již ve čtvrtek oznámil založení nové stáje RadioShack i současný Contadorův týmový kolega v Astaně Lance Armstrong.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze