Wurz chce přivést do F1 novou stáj | iSport.cz
2. června 2009 • 09:41

Wurz chce přivést do F1 novou stáj

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý rakouský pilot formule 1 Alex Wurz usiluje o návrat do mistrovství světa, tentokrát ale jako ředitel stáje Superfund. Ta podala vedle dalších uchazečů přihlášku do příštího ročníku a bude čekat, zda ji 12. června mezinárodní federace FIA zařadí na seznam účastníků.Vlastníkem stáje je rakouský podnikatel Christian Baha. Pětatřicetiletý Wurz má na kontě 69 Velkých cen v monopostech Benettonu a Williamsu.

"Vždycky jsem chtěl být členem týmového managementu. V rozpočtovém stropu a přirozených podmínkách na soutěžním trhu vidíme naši příležitost," vysvětlil Wurz důvod, proč má Superfund zájem o účast v seriálu.

"Rozhodnout se ale musíme, až bude jasné, co budeme a nebudeme v příštím ročníku smět dělat," upozornil. O rozpočtovém stropu, který chtěla zavést FIA, vznikly velké dohady a řada stájí hrozila vystoupením ze seriálu.

Všechny týmy se sice nakonec do dalšího ročníku přihlásily, o konkrétních podmínkách existence šampionátu však bude rozhodnuto až podpisem nové dohody, tzv. Concorde Agreement.

FIA vybere tři nové stáje pro sezonu 2010 ze šestice kandidátů, mezi nimiž jsou vedle Superfundu také Prodrive, Litespeed GP, Campos Meta Racing, US F1 a bývalý účastník mistrovství světa Lola.

Témata:  sport, motorismus, f1, wurz
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud