21. dubna 2009 • 17:42

Red Bull: difuzory nejdřív v Monaku

Autor:
Vettel ujíždí svým soupeřům.
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože Mezinárodní automobilová federace FIA legalizovala speciální tvar difuzoru, stáj Red Bull jej do svých monopostů zabuduje nejdříve před Velkou cenou Monaka. Oznámil to dnes technický ředitel Adrian Newey.I přes premiérové vítězství v Číně zásluhou Sebastiana Vettela si v Red Bullu uvědomují, že dvojitý difuzor, s nímž kralovaly úvodním dvěma závodům mistrovství světa vozy Brawn GP, má nesporné výhody.

"Určitě se všem vyplatí. Vzhledem k designu našeho modelu RB5 však není zrovna nejjednodušší tuto změnu zapracovat. Navíc musíme také pracovat na celkovém vylepšení monopostu," vysvětlil Newey.

Tvar zadního difuzoru, jenž generuje podtlak a zajišťuje tím větší přilnavost zadní části vozu, byl na úvod nového ročníku mistrovství světa předmětem velkých dohadů. Stáje Brawn, Toyota a Williams využily mezery v pravidlech a použily pro své vozy speciální design.

Ten nakonec uznalo i vedení FIA. Po dvou triumfech Jensona Buttona s brawnem se v Číně dočkal na mokré trati dvojitého úspěchu Red Bull.

"Když se v pondělí ráno vzbudíte s vědomím, že jste obsadili první dvě místa, samozřejmě máte úsměv na tváři," líčil Newey, jenž se do Číny nevypravil a raději se věnoval dalšímu vývoji v továrně v Milton Keynes.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze