Red Bull: difuzory nejdřív v Monaku | iSport.cz
21. dubna 2009 • 17:42

Red Bull: difuzory nejdřív v Monaku

Autor:
Vettel ujíždí svým soupeřům.
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože Mezinárodní automobilová federace FIA legalizovala speciální tvar difuzoru, stáj Red Bull jej do svých monopostů zabuduje nejdříve před Velkou cenou Monaka. Oznámil to dnes technický ředitel Adrian Newey.I přes premiérové vítězství v Číně zásluhou Sebastiana Vettela si v Red Bullu uvědomují, že dvojitý difuzor, s nímž kralovaly úvodním dvěma závodům mistrovství světa vozy Brawn GP, má nesporné výhody.

"Určitě se všem vyplatí. Vzhledem k designu našeho modelu RB5 však není zrovna nejjednodušší tuto změnu zapracovat. Navíc musíme také pracovat na celkovém vylepšení monopostu," vysvětlil Newey.

Tvar zadního difuzoru, jenž generuje podtlak a zajišťuje tím větší přilnavost zadní části vozu, byl na úvod nového ročníku mistrovství světa předmětem velkých dohadů. Stáje Brawn, Toyota a Williams využily mezery v pravidlech a použily pro své vozy speciální design.

Ten nakonec uznalo i vedení FIA. Po dvou triumfech Jensona Buttona s brawnem se v Číně dočkal na mokré trati dvojitého úspěchu Red Bull.

"Když se v pondělí ráno vzbudíte s vědomím, že jste obsadili první dvě místa, samozřejmě máte úsměv na tváři," líčil Newey, jenž se do Číny nevypravil a raději se věnoval dalšímu vývoji v továrně v Milton Keynes.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud