16. dubna 2009 • 14:10

Dennis s formulí 1 končí

Autor:
Dennis se svěřencem Hamiltonem.
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, který potrestal neskutečnou chybu hostujícího gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, který potrestal neskutečnou chybu hostujícího gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý šéf týmu McLaren Ron Dennis definitivně končí s formulí 1. Podle vlastních slov se chce více soustředit na rozvoj firmy. Ve skutečnosti by mohl být důvodem špatný vztah s FIA a hrozící penalizace za Hamiltonovo lhaní.Výkonný ředitel McLarenu Ron Dennis už nebude nadále figurovat ve formuli 1. Jednašedesátiletý Brit předal v polovině ledna dlouholetou funkci šéfa týmu na bedra Martina Whitmarshe a stal se pouze členem představenstva.

Nyní však opět změnil názor a bude se nadále soustředit již pouze vývoji sportovních automobilů a ekonomice firmy McLaren. „Nikdo to po mě nechtěl, je to mé vlastní rozhodnutí. Cítím teď být více zodpovědný za obchodování McLarenu,“ sdělil Dennis, který je stále 15 procentním majitelem.

Ve formuli 1 je dobře známa nevraživost mezi prezidentem federace FIA Maxem Mosleym a právě Ronem Dennisem. Před dvěma lety byla stáj z Wokingu pokutována 100 miliony dolarů za špionáž u Ferrari.

Shodou okolností byl pár měsíců po verdiktu Mosley natočen při sadomasochistických „hrátkách“ s nacistickým podtextem a toto video se rozletělo po celém světě. Je veřejným tajemstvím, že celá tato kauza byla připravenou odplatou.

Nyní má britský tým další trable, protože Hamilton letos v Austrálii úmyslně přepustil pozici Trullimu v době, kdy byl na trati Safety car, a následně zalhal sportovním komisařům. Byl k tomu přinucen týmovým stratégem a celá situace tím nabrala mnohem větší rozměr.

Světová rada motorsportu si už McLaren předvolala a je celkem dost pravděpodobné, že za to dostane nemalý postih. A právě to by mohl být pravý důvod Dennisova odchodu, jenž by díky špatným vztahům s FIA mohl stáji ještě více přitížit.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze