16. dubna 2009 • 14:10

Dennis s formulí 1 končí

Autor:
Dennis se svěřencem Hamiltonem.
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň - CSKA Moskva 2:2. Hosté zachránili remízu z penalty na konci SESTŘIH LM: Plzeň - CSKA Moskva 2:2. Hosté zachránili remízu z penalty na konci
Krmenčík: Z hymny Ligy mistrů jsme měli husí kůži. Létali jsme z ní po hřišti Krmenčík: Z hymny Ligy mistrů jsme měli husí kůži. Létali jsme z ní po hřišti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý šéf týmu McLaren Ron Dennis definitivně končí s formulí 1. Podle vlastních slov se chce více soustředit na rozvoj firmy. Ve skutečnosti by mohl být důvodem špatný vztah s FIA a hrozící penalizace za Hamiltonovo lhaní.Výkonný ředitel McLarenu Ron Dennis už nebude nadále figurovat ve formuli 1. Jednašedesátiletý Brit předal v polovině ledna dlouholetou funkci šéfa týmu na bedra Martina Whitmarshe a stal se pouze členem představenstva.

Nyní však opět změnil názor a bude se nadále soustředit již pouze vývoji sportovních automobilů a ekonomice firmy McLaren. „Nikdo to po mě nechtěl, je to mé vlastní rozhodnutí. Cítím teď být více zodpovědný za obchodování McLarenu,“ sdělil Dennis, který je stále 15 procentním majitelem.

Ve formuli 1 je dobře známa nevraživost mezi prezidentem federace FIA Maxem Mosleym a právě Ronem Dennisem. Před dvěma lety byla stáj z Wokingu pokutována 100 miliony dolarů za špionáž u Ferrari.

Shodou okolností byl pár měsíců po verdiktu Mosley natočen při sadomasochistických „hrátkách“ s nacistickým podtextem a toto video se rozletělo po celém světě. Je veřejným tajemstvím, že celá tato kauza byla připravenou odplatou.

Nyní má britský tým další trable, protože Hamilton letos v Austrálii úmyslně přepustil pozici Trullimu v době, kdy byl na trati Safety car, a následně zalhal sportovním komisařům. Byl k tomu přinucen týmovým stratégem a celá situace tím nabrala mnohem větší rozměr.

Světová rada motorsportu si už McLaren předvolala a je celkem dost pravděpodobné, že za to dostane nemalý postih. A právě to by mohl být pravý důvod Dennisova odchodu, jenž by díky špatným vztahům s FIA mohl stáji ještě více přitížit.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze