F1: rozhodnutí o trestu padne ve středu | iSport.cz
14. dubna 2009 • 19:01

F1: rozhodnutí o trestu padne ve středu

Autor:
Pilot stáje BrawnGP Jenson Button
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozhodnutí o tom, zda budou potrestány tři týmy formule jedna za údajně nepovolený tvar difuzoru, padne až ve středu v odpoledních hodinách. Mezinárodní automobilová federace FIA to oznámila dnes na zasedání v Paříži.Verdikt odvolacího soudu pak dá také konečnou podobu výsledkům prvním dvou závodů sezony v Austrálii a Malajsii.

V těch použili na svých monopostech údajně neregulérní konstrukci stáje Brawn GP, Williams a Toyota.

Předmětem sporu jsou větší zadní difuzory, jejichž specifická konstrukce prý zmíněnou trojici oproti ostatním zvýhodňuje.

Protest vznesly týmy Ferrari, Renault, Red Bull a BMW-Sauber už před zahájením sezony, ten byl ale zamítnut a komisaři pustili na start všechny jezdce.

V obou závodech kraloval Brit Jenson Button z Brawn GP, po případné diskvalifikaci by se tak zásadně změnilo pořadí obou Velkých cen i celého šampionátu.

Už dnes ale odborný magazín "Auto, motor und sport" uvedl, že protest bude podle všeho zamítnut. Optimističtí jsou i představitelé obviněných týmů, především Ross Brawn, šéf vedoucí stáje Poháru konstruktérů.

Poukázal na to, že už před nějakým časem upozorňoval ostatní týmy na možný prostor pro různou interpretaci technických předpisů a navrhoval jejich konkretizaci. "To bylo odmítnuto," uvedl Brit.
Pilot Toyoty Timo Glock, čtvrtý muž pořadí MS, také věří v úspěch. "Hned tři týmy měly stejný nápad. To přece ukazuje, že panovalo od počátku přesvědčení o správnosti tohoto výkladu pravidel," řekl.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud