7. dubna 2009 • 03:00

Koník z Maranella kulhá

Autor:
Monopost Ferrari.
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Formule jedna má za sebou dva závody a na kontě Ferrari je nula bodů. Stejně bídně jsou na tom i jeho jezdci Felipe Massa a Kimi Räikkönen. Za katastrofálním vstupem do sezony nestojí pouze nekonkurenceschopnost rudých strojů.Tým z Maranella v posledních dvou závodech předvedl nehorázné strategické chyby.

Nedělní závod v Malajsii měl naprosto stejný průběh jako úvodní podnik sezony, GP Austrálie. Vpředu řádil fenomenální Jenson Button s BrawnGP, vzadu se trápilo katastrofální Ferrari s úřadujícím vicemistrem Felipem Massou a Kimi Räikkönenem.

Rychlé bílé monosposty BGP 01 v kontrastu s pomalými červenými Scuderiemi F60. Kdo by ještě na začátku letošního roku tipoval, že nováček Brawn bude porážet zkušenou legendu a úřadujícího konstruktérského vicemistra světa Ferrari, koledoval by si o urychlený převoz na psychiatrickou léčebnu.

„Je to špatné, moc špatné,“ komentoval po GP Malajsie nevalné výsledky svého týmu šéf Ferrari Stefano Domenicali. Rodák z Imoly na deštěm zmáčeném okruhu v Sepangu přitvrdil slovník. V Melbourne, kde jeho svěřenci také vyšli naprázdno, označil počínání Ferrari za „nedůstojný začátek sezony“.

Co bude ubohý Stefano říkát, když jeho rudá ekipa vyhoří i za dva týdny v Číně? Tento scénář přitom není vůbec nereálný. Okruh v Šanghaji patří mezi nejobtížnější v celém seriálu a loni tu celkem přesvědčivě triumfoval Lewis Hamilton s McLarenem.

Ještě než se Ferrari začne pořádně zabývat tím, proč je na tom letos tak bídně a jak se odlepit ze dna výsledkové tabulky, měli by technici a stratégové důkladně zanalizovat víkendovou GP Malajsie. Tam totiž Ferrari předvedlo hned dva velké strategické přehmaty. V sobotu se Massa kvůli špatnému odhadu vývoje kvalifikace neprobojoval ani do druhého kola měřeného tréninku a na startovním roštu stál v beznadějné třetí řadě od konce.

Těžit z výhody krátkodobého zrychlení, které díky opětovnému využití elektrické energie zajišťuje systém KERS, Massa nemohl. V jeho autě zatím letošní novinka nefunguje tak, jak tým čekal. Za druhé přidává dalších padesát kilo váhy a auto tak potom hůře brzdí. Hlavní malajsijský problém Ferrari se ale nejmenuje technika, ale strategie.

V neděli totiž Massa s Räikkönen doplatili na špatné rozhodnutí týmu v případě volby pneumatik. Tým oběma jezdcům nazul hned při první zastávce mokré pneumatiky. Průtrž mračen se ale zdržela a oba piloti Ferrari na pomalejších pneu výrazně ztráceli.

deník Sport V úterním deníku Sport najdete:
» celý článek o Ferrari

O čem se píše:
» Proč zvolil tým špatné pneumatiky?
» Jaká je reakce na volání po revoluci?
Témata:  sport, formule, ferrari
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze