6. dubna 2009 • 03:00

Hamilton a McLaren? Krize!

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lewis Hamilton v minulosti několikrát prohlásil, že za McLaren by chtěl závodit do konce své kariéry. Teď je všechno jinak. Úřadující mistr světa má kvůli týmové strategii před celým světem pověst lháře. Dokonce prý uvažuje o odchodu z McLarenu.Smlouva mu to totiž umožňuje.

Pověst dokonale sehraného týmu už neplatí. V boxech při GP Malajsie chodil Lewis se zamlklým výrazem a rozzuřený otec Anthony donutil vedení McLarenu narychlo svolat tiskovku, na které se vysvětlovalo, že jeho syna a jednoho z nejznámějších sportovců světa donutila stáj lhát.

To ostatně potvrdilo i prohlášení FIA, která Hamiltona označila za oběť konspirační týmové strategie McLarenu. Při GP Austrálie se Hamilton nechal naschvál předjet Jarnem Trullim, protože věděl, že když je to při přítomnosti safety caru na trati, dostane za to Ital penalizaci.

A to se také stalo a Trulli přišel o třetí místo, na které se následně dostal Hamilton. Jenomže potom si komisaři FIA přehráli záznam komunikace z vysílačky, kde Hamilton dostává výslovný příkaz nechat se předjet. Diskvalifikace a ostuda byly na světě.

„Můj syn není podvodník. Od dětství ho vedu k férovému jednání. Po závodě chtěl všem říct, že jednal podle příkazů týmu, ale McLaren mu to zakázal a místo toho mu řekl, co přesně má komisařům vypovídat. Čest naší rodiny je pošpiněná,“ nebral si servítky Anthony Hamilton. Ten moc dobře ví, že vedle fanoušků se nálepka lháře nebude líbit ani Lewisovým sponzorům, mezi které patří například i značka Reebok.

Dusná atmosféra není pouze u Hamiltonů doma, ale také ve vedení McLarenu. Před startem GP Malajsie z hodiny na hodinu odešel z funkce sportovního ředitele David Ryan. Muž, který pro tým pracoval přes pětatřicet let, odletěl ještě během prvního volného tréninku na okruhu Sepang domů do Velké Británie, kde se na radu vedení McLarenu schovává před novináři.

Vedle všech těchto afér se McLaren také stálé potýká se slabým autem, které rychlostí nestačí na konkurenci. Britská media už proto začala spekulovat, že Hamiltonův odchod k jinému týmu je velmi reálný a dokonce i dobře načasovaný. Namočením do aféry lživé výpovědi komisařům FIA tým poškodil jezdcovu čest a ten prý tak může okamžitě rozvázat spolupráci a nečekat na vypršení smlouvy. Sám Hamilton se k tomu zatím nevyjádřil.

deník Sport V pondělním deníku Sport najdete:
» více informací o F1

O čem mluví:
» O závodě v Malajsii, který ukončil déšť
» O druhém vítězství Jense Buttona
Témata:  sport, formule, 1, Hamilton, McLaren
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze