Hamilton a McLaren? Krize! | iSport.cz
6. dubna 2009 • 03:00

Hamilton a McLaren? Krize!

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lewis Hamilton v minulosti několikrát prohlásil, že za McLaren by chtěl závodit do konce své kariéry. Teď je všechno jinak. Úřadující mistr světa má kvůli týmové strategii před celým světem pověst lháře. Dokonce prý uvažuje o odchodu z McLarenu.Smlouva mu to totiž umožňuje.

Pověst dokonale sehraného týmu už neplatí. V boxech při GP Malajsie chodil Lewis se zamlklým výrazem a rozzuřený otec Anthony donutil vedení McLarenu narychlo svolat tiskovku, na které se vysvětlovalo, že jeho syna a jednoho z nejznámějších sportovců světa donutila stáj lhát.

To ostatně potvrdilo i prohlášení FIA, která Hamiltona označila za oběť konspirační týmové strategie McLarenu. Při GP Austrálie se Hamilton nechal naschvál předjet Jarnem Trullim, protože věděl, že když je to při přítomnosti safety caru na trati, dostane za to Ital penalizaci.

A to se také stalo a Trulli přišel o třetí místo, na které se následně dostal Hamilton. Jenomže potom si komisaři FIA přehráli záznam komunikace z vysílačky, kde Hamilton dostává výslovný příkaz nechat se předjet. Diskvalifikace a ostuda byly na světě.

„Můj syn není podvodník. Od dětství ho vedu k férovému jednání. Po závodě chtěl všem říct, že jednal podle příkazů týmu, ale McLaren mu to zakázal a místo toho mu řekl, co přesně má komisařům vypovídat. Čest naší rodiny je pošpiněná,“ nebral si servítky Anthony Hamilton. Ten moc dobře ví, že vedle fanoušků se nálepka lháře nebude líbit ani Lewisovým sponzorům, mezi které patří například i značka Reebok.

Dusná atmosféra není pouze u Hamiltonů doma, ale také ve vedení McLarenu. Před startem GP Malajsie z hodiny na hodinu odešel z funkce sportovního ředitele David Ryan. Muž, který pro tým pracoval přes pětatřicet let, odletěl ještě během prvního volného tréninku na okruhu Sepang domů do Velké Británie, kde se na radu vedení McLarenu schovává před novináři.

Vedle všech těchto afér se McLaren také stálé potýká se slabým autem, které rychlostí nestačí na konkurenci. Britská media už proto začala spekulovat, že Hamiltonův odchod k jinému týmu je velmi reálný a dokonce i dobře načasovaný. Namočením do aféry lživé výpovědi komisařům FIA tým poškodil jezdcovu čest a ten prý tak může okamžitě rozvázat spolupráci a nečekat na vypršení smlouvy. Sám Hamilton se k tomu zatím nevyjádřil.

deník Sport V pondělním deníku Sport najdete:
» více informací o F1

O čem mluví:
» O závodě v Malajsii, který ukončil déšť
» O druhém vítězství Jense Buttona
Témata:  sport, formule, 1, Hamilton, McLaren
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud