Hamilton: Nejsem lhář | iSport.cz
Lewis Hamilton slaví vítězství ve Velké ceně Číny
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Držitel mistrovského titulu obhajuje svou diskvalifikaci tím, že se řídil pouze pokyny týmu. U McLarenu se něco podobného však nestalo poprvé.Lewis Hamilton ve čtvrtek přišel o třetí místo z Velké Ceny Austrálie kvůli tomu, že McLaren poskytl mylné informace sportovním komisařům. Třiadvacetiletý Brit pustil na třetí místo Jarna Trulliho v době, kdy byl na trati Safety car a po závodě to popřel.

Jezdec Toyoty byl původně penalizován za nedovolené předjíždění, ale díky záznamu rádiové komunikace McLarenu se situace změnila a vyloučen byl právě Hamilton. Tím se na jeho hlavu snesla velká vlna kritiky, kterou však Lewis odmítá.

„V poslední zatáčce vyjel Trulli na trávu, protože měl nejspíš studené pneumatiky a já jsem byl donucen ho předjet. Zpomalil jsem jak to jen šlo. Tým mi ale sdělil, abych ho nechal znovu předjet.

Po závodě jsem byl týmovým manažerem naveden, abych informace zatajil. Nejsem žádný lhář, ale pouze týmový hráč," řekl na svou obhajobu při včerejší tiskové konferenci.

„Omlouvám se všem svým fanouškům. Doposud jsem se nikdy necítil tak špatně. Nikdy v životě jsem nebyl označen za lháře a podvodníka. Tato situace je velice trapná," dodal na závěr.

Anglická stáj dnes oznámila, že sportovního ředitele Dava Ryana suspendovala. To se ale jeví spíše jako logické výmluvné řešení pro veřejnost, protože svést celkovou politiku stáje na jednoho člověka je nejjednodušší.

Vodafone McLaren Mercedes stewardům nezatajil pravdu poprvé. Před dvěma lety dostala stáj pokutu 100 milionů dolarů za špionáž u Ferrari a byla navíc vyloučena z poháru konstruktérů. I tehdy členové týmu mnohé zatajovali.

„Samozřejmě mi to něco připomíná. Není to poprvé, co lžou přímo sportovním komisařům. Dříve nebo později budou za své činy potrestáni," tvrdí dvojnásobný šampion Fernando Alonso, jenž v sezoně 2007 za McLaren závodil.

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard nevidí Hamiltonův prohřešek jako chybu týmu, ale jezdce. „Vždy jsou tu závodníci, kteří hledí jen a jen na sebe. Ayrton Senna byl jedním z nich, stejně jako Michael Schumacher a nyní to vypadá, že se Lewis pravděpodobně vydal jejich cestou."

Celá kauza může nabrat mnohem větší rozměr, protože automobilová federace FIA hodlá McLaren vyšetřovat za "pošpinění dobrého jména sportu", z čehož by se mohly vyklubat velké finanční sankce.

Jak probíhala komunikace mezi Hamiltonem a jeho týmem

McLaren: Měl by jsi se ujistit, Lewisi, že tvoje delta je přes línii safety caru. Po zajetí safety caru, na deltě už nezáleží, ale nepředjížděj! Žádné předjíždění.

Lewis Hamilton: Toyota vylétla ve druhé zatáčce mimo trať.. Je to ok?

McLaren: Rozumíme Lewisi. Potvrdíme to a ozveme se.

Lewis Hamilton: Byl mimo trať. Vyletěl ven.

McLaren: Lewisi, potřebujeme dostat Toyotu před sebe. Nech Toyotu jet dopředu.

Lewis Hamilton: OK.

Lewis Hamilton: Hodně přede mnou zpomalil.

McLaren: OK, Lewisi. Zatím zůstaň vpředu. Zůstaň před ním. Ozveme se. Jednáme o tom s Charliem Whitingem (ředitel australského závodu).

Lewis Hamilton: Nechal jsem ho předjet.

McLaren: OK, Lewisi. To je v pořádku. To je v pořádku. Drž pozici.

Lewis Hamilton: Řekněte Charliemu, že už jsem ho pustil. Jen jsem ho nechal jet.

McLaren: Rozumíme Lewisi. Prověřujeme to. Teď už můžeme jít na žlutou G5, žlutá Golf 5.

Lewis Hamilton: Nemusel jsem ho pouštět před sebe. Měl jsem si to místo držet, když udělal chybu.

McLaren: Ano, rozumíme Lewisi. Budeme ale postupovat podle pravidel. Ptáme se na to Charlieho. Jsi na čtvrté pozici, snaž se udržet tohle místo.

McLaren: OK, Lewisi, tvůj KERS je dobitý, tvůj KERS je plný. Dávej pozor. Můžeš se vrátit na černou F2, černá Foxtrott 2.

Lewis Hamilton: Máme nějaké novinky od Charlieho nebo ne?

McLaren: Lewisi pořád ještě čekáme na jeho vyjádření.

McLaren: Soustřeď se teď prosím na brzdy. Přední jsou studené.

McLaren: Bylo by dobré, kdybychom mohli jednou použít KERS. Jestli chceš použít KERS, udělej to prosím teď.

McLaren: OK, Lewisi. Tohle je poslední kolo závodu. Na konci kola zajede safety car do boxů. Jen projeď cílem bez předjíždění, bez předjíždění. Hledáme odpověď na tu situaci s Trullim, ale ty setrvej na své pozici.

Témata:  sport, formule, 1, Hamilton, McLaren
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud