26. března 2009 • 14:40

F1: protesty stájí zamítnuty, týmy se odvolaly

Autor:
Monopost Toyoty
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Plzeň - CSKA Moskva 2:2. Hosté zachránili remízu z penalty na konci SESTŘIH LM: Plzeň - CSKA Moskva 2:2. Hosté zachránili remízu z penalty na konci
Krmenčík: Z hymny Ligy mistrů jsme měli husí kůži. Létali jsme z ní po hřišti Krmenčík: Z hymny Ligy mistrů jsme měli husí kůži. Létali jsme z ní po hřišti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáje Toyota, Brawn GP a Williams budou startovat v nedělní Velké ceně Austrálie a následné Grand Prix Malajsie s vědomím, že mohou v nejhorším případě dodatečně přijít o získané body.Proti použití aerodynamických prvků na jejich vozech dnes totiž podaly oficiální protest konkurenční týmy Ferrari, Red Bull a Renault. I když ho komisaři po šestihodinovém jednání zamítli, Ferrari a spol. se proti verdiktu okamžitě odvolaly.

Kauza tak zamíří před odvolací soud Mezinárodní automobilové federace FIA, který zasedne po závodě v Malajsii. Williams, Toyota a Brawn mohou své vozy v Melbourne i za týden v Kuala Lumpuru použít.

Výsledky závodů však budou do rozhodnutí FIA neoficiální a v případě uznání protestu mohou být tři postižené stáje zpětně diskvalifikovány.

Ferrari a spol. se rozhodly proti nim podat protest poté, co komisaři po dnešních úvodních prohlídkách vozů dali Williamsu, Toyotě a Brawnu svolení ke startu.

Obviněné týmy podle nich používají větší zadní difuzor (součást vozu, jež generuje podtlak a zajišťuje tím větší přilnavost zadní části vozu), než povolují pravidla.

Trojice soupeřů údajně obešla regule, když difuzor v podstatě zdvojila upravením konstrukce zadní části vozu.

"Když jsme přijeli do Austrálie, věděli jsme, že náš difuzor je v pořádku a komisaři nám dali za pravdu," řekl Ross Brawn, majitel stejnojmenné stáje. "Naši soupeři mají plné právo nesouhlasit s názorem zástupců FIA.

Komisaři ale všechno schválili, takže náš difuzor je naprosto vyhovující," dodal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze