26. března 2009 • 14:40

F1: protesty stájí zamítnuty, týmy se odvolaly

Autor:
Monopost Toyoty
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Sparta - Olomouc: Kudrna se trefil krásně k bližší tyči, 2:3 Sparta - Olomouc: Kudrna se trefil krásně k bližší tyči, 2:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáje Toyota, Brawn GP a Williams budou startovat v nedělní Velké ceně Austrálie a následné Grand Prix Malajsie s vědomím, že mohou v nejhorším případě dodatečně přijít o získané body.Proti použití aerodynamických prvků na jejich vozech dnes totiž podaly oficiální protest konkurenční týmy Ferrari, Red Bull a Renault. I když ho komisaři po šestihodinovém jednání zamítli, Ferrari a spol. se proti verdiktu okamžitě odvolaly.

Kauza tak zamíří před odvolací soud Mezinárodní automobilové federace FIA, který zasedne po závodě v Malajsii. Williams, Toyota a Brawn mohou své vozy v Melbourne i za týden v Kuala Lumpuru použít.

Výsledky závodů však budou do rozhodnutí FIA neoficiální a v případě uznání protestu mohou být tři postižené stáje zpětně diskvalifikovány.

Ferrari a spol. se rozhodly proti nim podat protest poté, co komisaři po dnešních úvodních prohlídkách vozů dali Williamsu, Toyotě a Brawnu svolení ke startu.

Obviněné týmy podle nich používají větší zadní difuzor (součást vozu, jež generuje podtlak a zajišťuje tím větší přilnavost zadní části vozu), než povolují pravidla.

Trojice soupeřů údajně obešla regule, když difuzor v podstatě zdvojila upravením konstrukce zadní části vozu.

"Když jsme přijeli do Austrálie, věděli jsme, že náš difuzor je v pořádku a komisaři nám dali za pravdu," řekl Ross Brawn, majitel stejnojmenné stáje. "Naši soupeři mají plné právo nesouhlasit s názorem zástupců FIA.

Komisaři ale všechno schválili, takže náš difuzor je naprosto vyhovující," dodal.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze