25. března 2009 • 08:04

Počet vítězství letos mistra formule 1 neurčí

Autor:
Mistr světa Lewis Hamilton
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V letošní sezoně mistrovství světa formule jedna budou jezdci hodnoceni ještě podle dosavadního bodového systému. Změna pravidel, podle které rozhodne o šampionovi počet vítězství, byla o rok odložena.Oznámila to Mezinárodní automobilová federace FIA. Asociace týmů (FOTA) proti inovaci protestovala s tím, že FIA rozhodla o úpravě regulí příliš pozdě na to, aby mohly být zavedeny už v letošní sezoně.

Federace oznámila změnu pravidel v minulém týdnu, necelé dva týdny před úvodní Velkou cenou Austrálie v Melbourne, která se koná o tomto víkendu.

Už na konci minulého týdne vedení FIA prohlásilo, že v případě nesouhlasu týmů nebude nové pravidlo zavedeno od letošní sezony. "Nový systém vstoupí v platnost příští rok," uvedl promotér formule 1 Bernie Ecclestone, který změnu navrhl.

I letos tak bude osm nejlepších jezdců v každém závodě bodováno podle klíče 10-8-6-5-4-3-2-1 a mistrem světa se stane pilot s největším počtem bodů na konci sezony.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze