Počet vítězství letos mistra formule 1 neurčí | iSport.cz
25. března 2009 • 08:04

Počet vítězství letos mistra formule 1 neurčí

Autor:
Mistr světa Lewis Hamilton
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V letošní sezoně mistrovství světa formule jedna budou jezdci hodnoceni ještě podle dosavadního bodového systému. Změna pravidel, podle které rozhodne o šampionovi počet vítězství, byla o rok odložena.Oznámila to Mezinárodní automobilová federace FIA. Asociace týmů (FOTA) proti inovaci protestovala s tím, že FIA rozhodla o úpravě regulí příliš pozdě na to, aby mohly být zavedeny už v letošní sezoně.

Federace oznámila změnu pravidel v minulém týdnu, necelé dva týdny před úvodní Velkou cenou Austrálie v Melbourne, která se koná o tomto víkendu.

Už na konci minulého týdne vedení FIA prohlásilo, že v případě nesouhlasu týmů nebude nové pravidlo zavedeno od letošní sezony. "Nový systém vstoupí v platnost příští rok," uvedl promotér formule 1 Bernie Ecclestone, který změnu navrhl.

I letos tak bude osm nejlepších jezdců v každém závodě bodováno podle klíče 10-8-6-5-4-3-2-1 a mistrem světa se stane pilot s největším počtem bodů na konci sezony.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud