19. března 2009 • 17:35

Piloti kritizují nové pravidlo

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Historicky nejúspěšnější pilot formule 1 Němec Michael Schumacher nechápe, proč se mistr světa bude nově určovat na základě počtu vítězných závodů.Nová pravidla, která v úterý schválila Mezinárodní automobilová federace (FIA), kritizují i úřadující mistr světa Brit Lewis Hamilton a bývalý dvojnásobný světový šampion Španěl Fernando Alonso.

"Podle mě nedává smysl, proč mít v budoucnu mistra světa, který nasbírá méně bodů než ten na druhém místě. I když považuji za správné, aby bylo vítězství více zvýhodněno," uvedl sedminásobný mistr světa Schumacher na vé internetové stránce.

Při debatách o změně pravidel se uvažovalo i o tom, že by se pouze zvýšil bodový rozdíl mezi prvním a druhým pilotem v pořadí, ale nakonec zvítězil návrh šéfa formule 1 Bernieho Ecclestonea. Mistrem světa se tak stane závodník, který v sezoně nasbírá nejvíce výher, body budou rozhodovat až jako pomocné kritérium při shodě.

Novinka se nesetkala s pochopením ani u Hamiltona, který loni získal titul, i když vyhrál méně závodů než druhý Brazilec Felipe Massa. "Chceme mít stabilní výkonnost, je jedno, jestli budeme první, nebo třetí. Mělo by jít o to, aby tým a jezdec byli jako celek nejlepší za celý rok. Ne o to, kdo vyhraje víc závodů," řekl britský pilot McLarenu podle deníku Bild.

Negativní postoj k úpravám pravidel s ním sdílí i jeho velký rival Alonso. "Nerozumím potřebě neustále měnit pravidla v tomhle sportu. Taková rozhodnutí jen matou fanoušky," uvedl jezdec stáje Renault na svém webu.

Témata:  sport, formule, pravidlo
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze