19. března 2009 • 17:35

Piloti kritizují nové pravidlo

Autor:
Archív
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Diop měl být vyloučen, na Slovácku se také mohlo trestat víc ZLATÁ PÍŠŤALKA: Diop měl být vyloučen, na Slovácku se také mohlo trestat víc
Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor Vémola: Díky Všechnopárty na mě hodně lidí změnilo názor
VŠECHNA VIDEA ZDE

Historicky nejúspěšnější pilot formule 1 Němec Michael Schumacher nechápe, proč se mistr světa bude nově určovat na základě počtu vítězných závodů.Nová pravidla, která v úterý schválila Mezinárodní automobilová federace (FIA), kritizují i úřadující mistr světa Brit Lewis Hamilton a bývalý dvojnásobný světový šampion Španěl Fernando Alonso.

"Podle mě nedává smysl, proč mít v budoucnu mistra světa, který nasbírá méně bodů než ten na druhém místě. I když považuji za správné, aby bylo vítězství více zvýhodněno," uvedl sedminásobný mistr světa Schumacher na vé internetové stránce.

Při debatách o změně pravidel se uvažovalo i o tom, že by se pouze zvýšil bodový rozdíl mezi prvním a druhým pilotem v pořadí, ale nakonec zvítězil návrh šéfa formule 1 Bernieho Ecclestonea. Mistrem světa se tak stane závodník, který v sezoně nasbírá nejvíce výher, body budou rozhodovat až jako pomocné kritérium při shodě.

Novinka se nesetkala s pochopením ani u Hamiltona, který loni získal titul, i když vyhrál méně závodů než druhý Brazilec Felipe Massa. "Chceme mít stabilní výkonnost, je jedno, jestli budeme první, nebo třetí. Mělo by jít o to, aby tým a jezdec byli jako celek nejlepší za celý rok. Ne o to, kdo vyhraje víc závodů," řekl britský pilot McLarenu podle deníku Bild.

Negativní postoj k úpravám pravidel s ním sdílí i jeho velký rival Alonso. "Nerozumím potřebě neustále měnit pravidla v tomhle sportu. Taková rozhodnutí jen matou fanoušky," uvedl jezdec stáje Renault na svém webu.

Témata:  sport, formule, pravidlo
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze