Monoposty F1: přísně tajné | iSport.cz
12. března 2009 • 02:00

Monoposty F1: přísně tajné

Autor:
Monopost Toyoty
TOP VIDEA
Slovan proti Sigmě otestoval moderní nový národní stadion. Návrat domů, rozplývají se Belasí Slovan proti Sigmě otestoval moderní nový národní stadion. Návrat domů, rozplývají se Belasí
Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španělský okruh Catalunya zalévá jarní slunce. V ideálních testovacích podmínkách na autodromu nedaleko Barcelony burácí monoposty všech deseti týmů formule 1.Dva týdny před startem sezony mají poslední šanci na srovnání s konkurencí. Všichni se chtějí předvést, ale zároveň z nového auta neukázat víc, než je nutné. A to platí i pro Toyotu.

Dostat se přímo do paddocku japonské stáje? I pro pozvaného novináře téměř nemožné.

Načerpání informací při průchodu garáží na vyhrazený plácek v boxové uličce brání vysoké neprůhledné bariéry a monopost tráví před paddockem pouze několik vteřin, než odjede na trať nebo je zatlačen dovnitř.

Ale i na tak krátký moment, jakým je uklizení formule z »pitlane«, mechanici přikrývají přední i zadní přítlačné křídlo. Tajemství aerodynamického výzkumu a nastavení křídel musí zůstat zachováno.

Nakonec se do srdce garáže Toyoty dostávám – jako přidružený člen skupiny s visačkami sponzorské fi rmy. Čeká mě přednáška o přípravě benzínu nebo přilbě pilota Jarna Trulliho za 150 tisíc korun.

Kolem rozebrané formule se jen mihneme, jako bych snad mohl oslepnout, kdybych ji spatřil, a prohlídka končí pohledem na nejdražší součást monopostu – motor v hodnotě 7 milionů korun.

Cedule zákaz focení je pro školáka vedle mě jen kusem papíru a mobilem sbírá obrázky. Prodá je konkurenčním stájím nebo se jen pochlubí spolužákům?

Toyota jde do nové sezony s jasným cílem – poprvé v historii vyhrát Velkou cenu. „Žijeme jen pro vítězství a nic jiného,“ říká prezident týmu John Howett.

„A letos máme velkou šanci,“ dodává. Barcelonské testování Toyota nefl áká. Když přišel Jarno Trulli na večeři, oči držel otevřené jen silou vůle – měl za sebou 121 odjetých kol.

Témata:  sport, motorismus, formule, 1
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud