26. února 2009 • 10:55

Řím pošilhává po závodu formule 1

Autor:
Startovní pole míří do první zatáčky Velké ceny Japonska.
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Souboje Hamiltona a Massy v ulicích Říma? V roce 2011 možná skutečnost. Vedení města už podalo návrh na vznik městského okruhu za 150 milionů eur. A za dva roky by se měl jet první závod.Nejuznávanější návrhář tratí Hermann Tilke už metropoli Itálie navštívil, ale konečné slovo k projektu bude mít jako vždy majitel šampionátu Bernie Ecclestone.

Představa monopostů formule 1 v ulicích „věčného města“ zní šíleně, ale vedení Říma ji hodlá v následujících dvou letech realizovat. „Je to velmi zajímavý návrh a mohl by být velmi užitečný pro celé město,“ uvedl starosta Mauro Cutrufo.

Okruh by měl být po vzoru Valencie vybudován na samém okraji metropole a rozpočet na výstavbu by měl být okolo 150 milionů eur. Promotérem projektu je bývalý automobilový závodník Maurizio Flammini. Nápad chtěl uskutečnit už před 20 lety, tehdy však nenašel pochopení.

„Nyní máme souhlas městské rady, regionální vlády, provinční vlády a pana Ecclestona také,“ nechal se slyšet Flammini. A dodal, že se situace změnila a Ecclestone chce formuli 1 prostřednictvím městských okruhů co nejvíc přiblížit většímu počtu diváků.

Záležitost však má háček. Počet kandidátů na pořádání závodů je víc a Itálie není pro formuli 1 příliš komerčně zajímavá. Velké ceny v Koreji, Rusku, nebo Indii jsou z hlediska automobilek mnohem perspektivnější a navíc už automaticky přilákají zástupy nových fanoušků.

Největším odpůrcem zamýšleného plánu jsou logicky pořadatelé Velké Ceny Itálie v Monze, bojí se konkurence. „I Flammini připouští, že Velká cena Říma by postavení Monzy neohrozila,“ tvrdí prezident italské automobilové federace Enrico Gelpi.

Překvapivě proti výstavbě okruhu v Římě se postavil prezident Ferrari Luca di Montezemolo. „O Římu bych uvažoval pouze v případě, že by se zde závody uskutečnily pouze jednou a ne pravidelně, což je ale pro pořadatele nepřijatelné. Nápad nechápu, vždyť v Itálii máme spoustu jiných špičkových okruhů.“

Možní pořadatelé závodů formule 1


2010 Indie (South Jeolla)
Mexiko (Mexiko City)
Jižní Korea (South Jeolla)

2011 Rusko (Moskva)
Itálie (Řím)

Témata:  sport, formule, řím
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze