Zástupci týmů F1 schválili úsporná opatření | iSport.cz
8. ledna 2009 • 21:17

Zástupci týmů F1 schválili úsporná opatření

Autor:
Šéf FIA Max Mosley (68)
TOP VIDEA
Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči Karlovy Vary - Sparta: Plutnar dostal tvrdý hit a vyrazil si dech, pomoci mu museli spoluhráči
Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky Duel s Brazilci levný nebude. Předseda FAČR Malík popsal jejich požadavky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Představitelé týmů formule jedna ve čtvrtek na zasedání v Londýně formálně odsouhlasili úsporná opatření, která vstoupí v platnost již od letošní sezony.Změny, mezi nimiž je například zrušení testovacích jízd v průběhu roku nebo prodloužení životnosti motorů, už avizovala Mezinárodní automobilová federace FIA minulý měsíc.

Šéf FIA Max Mosley navíc chce, aby nezůstalo jen u těchto změn, ale aby se týmy zamyslely například i nad zavedením platových stropů. "Máme tu šampionát závislý na dobré vůli automobilových výrobců a několik nezávislých týmů, které bezmezně závisí na štědrosti jejich miliardářských majitelů," stojí v Mosleyho dopise určenému všem týmům.

"Za těchto podmínek je bláznivé si myslet, že to takto může pokračovat," varoval před důsledky globální krize. Podle něj by nezávislý tým měl fungovat jen s mírným přispěním sponzorů.

V takovém případě může svět formule jedna přivábit další týmy, které by zaplnily mezery po těch, které se ze seriálu MS odhlásily.

"V případě zavedení platových stropů bychom nastavili férovější systém. Z jistého pohledu je využívání většího množství peněz stejně neférové jako použití většího motoru. Měli bychom to dále probrat se zástupci týmů," dodal Mosley.

Témata:  sport, motorismus, f1
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud