Hamilton: Jednotné motory? Nesmysl! | iSport.cz
12. prosince 2008 • 08:45

Hamilton: Jednotné motory? Nesmysl!

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úřadující mistr světa Lewis Hamilton nesouhlasí s návrhem prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA Maxe Mosleyho na zavedení jednotných motorů pro všechny vozy formule 1.Podle britského jezdce stáje McLaren by to bylo v rozporu s tradicí nejpopulárnějšího automobilového seriálu.

"Nemyslím si, že k tomu dojde. Formule 1 je sportem automobilek a vy byste chtěli formuli bez továrních monopostů?" prohlásil Hamilton. "Já si neumím formuli 1 představit bez Ferrari, Mercedesu či Renaultu. Tyto společnosti dělají tento sport tím, čím je. Pohár konstruktérů je stejně důležitý jako šampionát jezdců," dodal.

Ve formuli 1 budou jednotné motory >>>

Proti zavedení jednotných motorů byli dlouho téměř všichni představitelé formule 1. Kvůli finanční krizi, která má na jedno z finančně nejnáročnějších sportovních odvětví velký dopad, se však již začínají ozývat souhlasné hlasy. Podle agentury Reuters jsou stáje údajně připraveny návrh podpořit. Zvláště poté, co kvůli krizi opouští šampionát Honda.

"Chápu, že je tu krize, ale tolik bych se toho nebál. Nemyslím si, že je to až tak zlé," řekl Hamilton, který si během svého pětiletého kontraktu s McLarenem vydělá 75 milionů liber (téměř 2,2 miliardy korun).

Na dálku podpořil krajana Jensona Buttona, který s koncem Hondy přišel o místo. "Umím si představit, jak se cítí. Je to ale pilot světové třídy a nepochybuju o tom, že zůstane ve formuli 1, protože tu není tolik jezdců jeho kvality," chválil Buttona.

Světová rada FIA bude o zavedení jednotných motorů jednat dnes v Monaku. Podle Mosleyho návrhu budou mít stáje na výběr ze tří možností. Jezdit s vlastními motory, které však nebudou moci dále vyvíjet a navíc budou muset vyhovovat regulím o jednotných motorech.

Druhou variantou je používání motoru a převodovky od společností Cosworth, Xtrac a Ricardo Transmissions, které budou levný motor vyrábět. Třetí variantou pak bude výroba vlastního motoru podle dodaných informací od Cosworthu.

Témata:  sport, formule, Hamilton, motory

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud