12. prosince 2008 • 08:45

Hamilton: Jednotné motory? Nesmysl!

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úřadující mistr světa Lewis Hamilton nesouhlasí s návrhem prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA Maxe Mosleyho na zavedení jednotných motorů pro všechny vozy formule 1.Podle britského jezdce stáje McLaren by to bylo v rozporu s tradicí nejpopulárnějšího automobilového seriálu.

"Nemyslím si, že k tomu dojde. Formule 1 je sportem automobilek a vy byste chtěli formuli bez továrních monopostů?" prohlásil Hamilton. "Já si neumím formuli 1 představit bez Ferrari, Mercedesu či Renaultu. Tyto společnosti dělají tento sport tím, čím je. Pohár konstruktérů je stejně důležitý jako šampionát jezdců," dodal.

Ve formuli 1 budou jednotné motory >>>

Proti zavedení jednotných motorů byli dlouho téměř všichni představitelé formule 1. Kvůli finanční krizi, která má na jedno z finančně nejnáročnějších sportovních odvětví velký dopad, se však již začínají ozývat souhlasné hlasy. Podle agentury Reuters jsou stáje údajně připraveny návrh podpořit. Zvláště poté, co kvůli krizi opouští šampionát Honda.

"Chápu, že je tu krize, ale tolik bych se toho nebál. Nemyslím si, že je to až tak zlé," řekl Hamilton, který si během svého pětiletého kontraktu s McLarenem vydělá 75 milionů liber (téměř 2,2 miliardy korun).

Na dálku podpořil krajana Jensona Buttona, který s koncem Hondy přišel o místo. "Umím si představit, jak se cítí. Je to ale pilot světové třídy a nepochybuju o tom, že zůstane ve formuli 1, protože tu není tolik jezdců jeho kvality," chválil Buttona.

Světová rada FIA bude o zavedení jednotných motorů jednat dnes v Monaku. Podle Mosleyho návrhu budou mít stáje na výběr ze tří možností. Jezdit s vlastními motory, které však nebudou moci dále vyvíjet a navíc budou muset vyhovovat regulím o jednotných motorech.

Druhou variantou je používání motoru a převodovky od společností Cosworth, Xtrac a Ricardo Transmissions, které budou levný motor vyrábět. Třetí variantou pak bude výroba vlastního motoru podle dodaných informací od Cosworthu.

Témata:  sport, formule, Hamilton, motory

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze