17. listopadu 2008 • 23:00

Chce jezdit formuli 1!

Autor:
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Danica Patrick je zatím slavnější, ale tahle dáma ji může brzy trumfnout a stát se nejrychlejší ženou světa. Vždyť jednou už porazila dokonce i objev letošní sezony Sebastiana Vettela! Až na okruhy formule 1 by se chtěla probít švýcarská stíhačka Natacha Gachnang (21).„Formule jedna je už dlouho mým největším cílem," tvrdí blondýna, která v současnosti jezdí formule 3 za tým Adriana Campose a za sebou má několik let ve formuli BMW.

Právě tam se v roce 2004 potkala s vycházející hvězdou současné F1, Němcem Vettelem. „Dá se říct, že jsem ho jednou porazila," kasá se Švýcarka. „Bylo to ale jen při testech, jinak byl on pořád první. Tehdy vyhrál osmnáct závodů z dvaceti," uvádí informaci na pravou míru.

Natacha Gachnang by se na startovním roštu vyjímala
Natacha Gachnang by se na startovním roštu vyjímala

Pokud by se jí splnil sen, byla by první závodnicí v historii, které se podařilo změřit síly s elitními piloty formule 1. Jen si to představte: Hamilton, Massa a Vettel versus žena! Je to vůbec reálné?

„Dřív jsem si myslela, že jako ženská mám v motorsportu výhodu," svěřuje se Gachnang. „Ale dnes vím, že to má i spoustu minusů. Málokdo věří, že můžu být stejně rychlá jako chlapi. Proto to musím pořád potvrzovat výsledky."

Jako každá žena miluje nakupování. Ale taky extrémní lyžování »heliski« na panenských svazích, kam se nechá vozit vrtulníkem. I tam se mužským vyrovná. „Jezdit proti chlapům je pro mě obrovská výzva," tvrdí.

Její konkurenti možná jednou budou bědovat: Běda mužům, kterým žena ujíždí!

Ženy za volantem
Danica Patrick (26)

Proslavila se jako závodnice série amerických okruhů IndyCar, ale i jako pěkná kočka, která ráda pózuje fotografům.

Cora Schumacher (31)

Výstřední manželka pilota F1 Ralfa Schumachera jezdila závody Mini Cooperů a sérii Seat Leon Supercopa.

Lucie Panáčková (17)

Až 12. prosince jí začne platit řidičák, přesto má za sebou spoustu závodů na motokárách a dokonce testy ve formuli 3.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze