17. října 2008 • 17:21

Velká cena Kanady Francii nenahradí

Autor:
Zatáčka La Source
TOP VIDEA
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1 Mountfield HK - Kometa Brno: Vejmelka namazal Cingelovi, ten potrestal neskutečnou chybu gólmana, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kalendář formule jedna bude mít příští rok 17 dílů. Poté co kvůli finančním problémům vypadla ve středu z programu na rok 2009 Velká cena Francie, hovořilo se o možném návratu Kanady.To však dnes promotér seriálu Bernie Ecclestone vyloučil."Týmy chtějí sedmnáct závodů, tak je budou mít," řekl Ecclestone novinářům v Šanghaji, kde se v neděli pojede Grand Prix Číny.

Kanada se neobjevila v kalendáři zveřejněném minulý týden bez udání oficiálních důvodů. Údajně jsou za vyřazením tradičního závodu spory provozovatelů okruhu Gillesa Villeneuva s představiteli šampionátu.

Podle Ecclestonea nyní dojde k mírné úpravě kalendáře kvůli třítýdenní mezeře, jež vznikla odvoláním Francie, kde se mělo jet 28. června. "Musíme se na to ještě podívat," uvedl.

Mezinárodní motoristická federace sice ještě nebere zrušení Velké ceny Francie v Magny Cours za hotovou věc, neboť ještě nedostala oficiální zprávu od pořadatelů, nicméně podle všeho se jedná o formální záležitost.

Absence Velkých cen Francie a Kanady znamená velký zásah do tradičního kalendáře F1. Poté co už dříve vypadla Grand Prix USA, nepojede se poprvé po padesáti letech závod formule 1 v Severní Americe.

Také francouzští fanoušci si mohli na rychlé monoposty za více než půlstoletí zvyknout, od roku 1950 se v tradiční motoristické zemi nejela Velká cena pouze jednou.

Témata:  sport, formule, 1, program

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze