Velká cena Kanady Francii nenahradí | iSport.cz
17. října 2008 • 17:21

Velká cena Kanady Francii nenahradí

Autor:
Zatáčka La Source
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kalendář formule jedna bude mít příští rok 17 dílů. Poté co kvůli finančním problémům vypadla ve středu z programu na rok 2009 Velká cena Francie, hovořilo se o možném návratu Kanady.To však dnes promotér seriálu Bernie Ecclestone vyloučil."Týmy chtějí sedmnáct závodů, tak je budou mít," řekl Ecclestone novinářům v Šanghaji, kde se v neděli pojede Grand Prix Číny.

Kanada se neobjevila v kalendáři zveřejněném minulý týden bez udání oficiálních důvodů. Údajně jsou za vyřazením tradičního závodu spory provozovatelů okruhu Gillesa Villeneuva s představiteli šampionátu.

Podle Ecclestonea nyní dojde k mírné úpravě kalendáře kvůli třítýdenní mezeře, jež vznikla odvoláním Francie, kde se mělo jet 28. června. "Musíme se na to ještě podívat," uvedl.

Mezinárodní motoristická federace sice ještě nebere zrušení Velké ceny Francie v Magny Cours za hotovou věc, neboť ještě nedostala oficiální zprávu od pořadatelů, nicméně podle všeho se jedná o formální záležitost.

Absence Velkých cen Francie a Kanady znamená velký zásah do tradičního kalendáře F1. Poté co už dříve vypadla Grand Prix USA, nepojede se poprvé po padesáti letech závod formule 1 v Severní Americe.

Také francouzští fanoušci si mohli na rychlé monoposty za více než půlstoletí zvyknout, od roku 1950 se v tradiční motoristické zemi nejela Velká cena pouze jednou.

Témata:  sport, formule, 1, program

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud