29. září 2008 • 14:01

Hamilton: Vyhrát můžu příště

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě
Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2 Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zariskovat a vyhrát? Nebo zkrotit ego, přidusit touhu po vítězství za každou cenu a skončit třetí? Lewis Hamilton má od loňské GP Číny, v níž zahodil titul mistra světa formule 1, zcela jasno.„Nechtěl jsem udělat stupidní chybu, vyhrát můžu příště,“ prohlásil pilot stáje McLaren po GP Singapuru. Rozhodl se správně: skončil třetí a před Massou vede šampionát o sedm bodů.

Jindy by se zkusil „zbláznit“, dobrovolně by se jen tak nevzdal.
Neumí to a někdy mu to ještě škodí. Jenže Lewis Hamilton se na rozdíl od jiných z chyb učí. V Singapuru nestačil na Felipeho Massu v kvalifikaci a pak ani v závodě. Než přišla nehoda Brazilce Piqueta a zpomalovací vůz, poklidně kroužil a hlídal si, aby nenaboural.

TAKTIKA NA JISTOTU

Nechal Massu jet - přesně tak, jak mu před závodem vysvětloval šéf Ron Dennis. „Máme jasnou strategii, jak získat pro Lewise titul: musíme se vyhnout problémům. Musíme pokaždé dojet do cíle, pokud možno mezi nejlepšími třemi, a až se bude opravdu rozhodovat, budeme riskovat víc,“ vysvětloval Dennis.

Musel být po závodě na svého jezdce hrdý. Poslechl jeho příkazy a vyplatilo se mu to. Ještě loni takový Hamilton nebyl.

„Nemůžu si stěžovat, že jsem skončil třetí,“ říkal po závodě Hamilton. „Měli jsme štěstí, že nás výjezd zpomalovacího vozu nijak nezničil. Měl jsem trochu smůlu, že jsem ztrácel čas za Coulthardem a vysvobodil jsem se až před koncem.“

Sekundy, které ztratil za krajanem, smazal druhý výjezd zpomalovacího vozu. Hamilton se tak dostal těsně na Nica Rosberga, s nímž závodil už dřív na motokárách. Byl i rychlejší, hledal způsob, jak jej předjet, ale o nic se raději nepokusil. „Díval jsem se, jestli se neobjeví nějaká šance, ale nebylo nutné riskovat, když už byla obě ferrari venku mimo body,“ prohlásil loňský vicemistr.

Na to, aby se stal šampionem, už ani nemusí vyhrát - stačí mu být třikrát druhý i v případě, že Felipe Massa bude první v Japonsku, Číně i Brazílii.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze