29. září 2008 • 14:01

Hamilton: Vyhrát můžu příště

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zariskovat a vyhrát? Nebo zkrotit ego, přidusit touhu po vítězství za každou cenu a skončit třetí? Lewis Hamilton má od loňské GP Číny, v níž zahodil titul mistra světa formule 1, zcela jasno.„Nechtěl jsem udělat stupidní chybu, vyhrát můžu příště,“ prohlásil pilot stáje McLaren po GP Singapuru. Rozhodl se správně: skončil třetí a před Massou vede šampionát o sedm bodů.

Jindy by se zkusil „zbláznit“, dobrovolně by se jen tak nevzdal.
Neumí to a někdy mu to ještě škodí. Jenže Lewis Hamilton se na rozdíl od jiných z chyb učí. V Singapuru nestačil na Felipeho Massu v kvalifikaci a pak ani v závodě. Než přišla nehoda Brazilce Piqueta a zpomalovací vůz, poklidně kroužil a hlídal si, aby nenaboural.

TAKTIKA NA JISTOTU

Nechal Massu jet - přesně tak, jak mu před závodem vysvětloval šéf Ron Dennis. „Máme jasnou strategii, jak získat pro Lewise titul: musíme se vyhnout problémům. Musíme pokaždé dojet do cíle, pokud možno mezi nejlepšími třemi, a až se bude opravdu rozhodovat, budeme riskovat víc,“ vysvětloval Dennis.

Musel být po závodě na svého jezdce hrdý. Poslechl jeho příkazy a vyplatilo se mu to. Ještě loni takový Hamilton nebyl.

„Nemůžu si stěžovat, že jsem skončil třetí,“ říkal po závodě Hamilton. „Měli jsme štěstí, že nás výjezd zpomalovacího vozu nijak nezničil. Měl jsem trochu smůlu, že jsem ztrácel čas za Coulthardem a vysvobodil jsem se až před koncem.“

Sekundy, které ztratil za krajanem, smazal druhý výjezd zpomalovacího vozu. Hamilton se tak dostal těsně na Nica Rosberga, s nímž závodil už dřív na motokárách. Byl i rychlejší, hledal způsob, jak jej předjet, ale o nic se raději nepokusil. „Díval jsem se, jestli se neobjeví nějaká šance, ale nebylo nutné riskovat, když už byla obě ferrari venku mimo body,“ prohlásil loňský vicemistr.

Na to, aby se stal šampionem, už ani nemusí vyhrát - stačí mu být třikrát druhý i v případě, že Felipe Massa bude první v Japonsku, Číně i Brazílii.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze