23. září 2008 • 16:26

Hamilton s odvoláním ostrouhal

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní automobilová federace (FIA) zamítla odvolání týmu McLaren proti penalizaci Lewise Hamiltona ve Velké ceně Belgie formule jedna. Jejím vítězem byl tímto verdiktem potvrzen Felipe Massa z Ferrari.Trojice soudců FIA označila na závěr dvoudenního jednání v Paříži ve svém prohlášení protest jako "nepřípustný".

Britskému pilotovi Hamiltonovi tak zůstane po neúspěchu odvolání v čele mistrovství světa jednobodový náskok před Massou.

Pokud by FIA rozhodnutí traťových komisařů z Belgie zrušila, vedl by Hamilton čtyři závody před koncem sezony o sedm bodů.

"Lidé možná očekávají, že budu z dnešního verdiktu v depresi, ale to není můj styl. Teď chci hodit tuhle záležitost za hlavu a soustředit se na to, co my piloti umíme nejlépe: závodění," uvedl třiadvacetiletý Hamilton v reakci na rozhodnutí FIA.

Vicemistr světa Hamilton dokončil závod ve Spa jako vítěz, avšak podle rozhodnutí komisařů v rozporu s pravidly.

Britský pilot totiž v závěru v šikaně předjel finského konkurenta z Ferrari Kimiho Räikkönena jen za cenu zkrácení trati, ale vzápětí ho opět pustil před sebe; až potom se znovu dostal před něj.

Komisaři po skončení závodu penalizovali Hamiltona 25 sekundami a britský pilot se propadl z prvního na třetí místo.

McLaren se proti penalizaci odvolal, podle FIA však na protest neměl právo. Přípočet 25 sekund byl totiž náhradou za trest v podobě projetí boxovou uličkou, který by Hamilton dostal, pokud by byl penalizován ještě před koncem závodu.

"Podle článku 152 Mezinárodního sportovního kodexu se nedá proti trestu projetí boxy odvolat," uvedla FIA v dnešním prohlášení.

Zasedání FIA se v pondělí zúčastnil Hamilton, členové jeho týmu McLaren a také Ferrari. "Poté co si vyslechl vysvětlení zainteresovaných stran, soud rozhodl, že protest je nepřípustný," dodali představitelé federace.

"Tohle je pro nás samozřejmě zklamání, protože podle nás Lewis vyhrál Grand Prix Belgie úchvatným způsobem," uvedl výkonný šéf McLarenu Martin Whitmarsh.

"My jezdci milujeme předjíždění. A když se vám podaří skvělý předjížděcí manévr, který potěší diváky na trati i v televizi, je to o to lepší. Takže jsem zklamán, ale ne deprimován," přidal Hamilton.

Šampionát F1 pokračuje v neděli Velkou cenou Singapuru pod umělým osvětlením.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze