Hamilton: Mohl jsem vyhrát

Lewis Hamilton
Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man! Trpišovský o zdi jménem Ngadeu: Je to Iron Man!
Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán Slavia - Bohemians: Teclovi se otočilo koleno, musel být odnesen a střídán

AKTUALIZOVÁNO - Nejsnazší cesta k titulu mistra světa? Samozřejmě vyhrávat. O titul se hlásí Lewis Hamilton, Felipe Massa, Robert Kubica i Kimi Räikkkönen, jenže ani jeden z nich v Monze nevyhrál.

Vlastně ani neměli šanci: vše se rozhodlo už v kvalifi kaci. Nejvíc nakonec získal ten, s kým se počítá ve hře krále formule 1 nejméně: Robert Kubica z týmu BMW-Sauber.

Sebastian Vettel byl hvězdou GP Itálie. Rozhodně ne ale jedinou: na mokré dráze se zase představil predátor Lewis Hamilton. Soupeře neskutečně rychle dojížděl, ani útoky nenaznačoval a hned je prováděl. Bral soupeře jednoho po druhém. Startoval z patnáctého místa a v cíli byl sedmý.

Mizerný výsledek? I adepti na titul mají slabé chvilky. Hamilton ji měl v kvalifi kaci, kdy se rozhodl pro špatné pneumatiky a když si chybu uvědomil, nebylo možné ji napravit. Ale v závodě byl úžasný.

„Když byla trať nejmokřejší, propracovával jsem se dopředu. Byl to skvělý závod, a kdyby pršelo až do konce, měl bych velkou šanci z patnáctého místa vyhrát,“ prohlásil Hamilton.

Až téměř do konce závodu se mu nikdo nemohl bránit. Jenže Brit se zasekl za Massou, a protože jej nepředjel, začaly se mu zahřívat pneumatiky. Pak se musel dokonce poprvé v závodě bránit sám – Marku Webberovi.

„Byl to závod, ve kterém jsem musel minimalizovat škody. Získal jsem nějaké body a pořád mistrovství světa vedu,“ dodal Hamilton.

Felipe Massa je Hamiltonovi zase blíž – dvojici už dělí jediný bod. Kdyby jich měli stejně, šampionem by teď byl Brazilec. Má totiž více vítězství. „Na začátku závodu jsem se zasekl za pomalejšími a ztratil jsem tolik, že už to nešlo dohnat. Počítali jsme s tím, že bude celý závod pršet, a poškodila mě zastávka v boxech navíc, při které jsme obouvali přechodné pneumatiky.“

Byť Kimi Räikkönen startoval před Hamiltonem, nedokázal jet stejně rychle jako loňský vicemistr. Šampion se trápil, i když nakonec vybojoval nejrychlejší kolo v závodu. V pořadí mistrovství světa ovšem opět ztratil. Je pozadu o jedenadvacet bodů a 22. září se může stát, že dostane Hamilton zpátky ještě čtyři body za GP Belgie. Pak by byla Finova situace ještě beznadějnější.

„Titul ještě není pryč, pořád šanci mám,“ tvrdí Räikkönen „Ale nebylo to poprvé, co jsme měli problémy. Přezujeme pneumatiky a auto mi přestane fungovat. Nikdo neví proč. Nemyslím na to, co bude v dalších závodech. Teď je klíčové to, že mi to nejde.“

S Robertem Kubicou se v boji o titul nepočítá – hlavně proto, že je tým BMW-Sauber výrazně slabší než McLaren a Ferrari. Polák sice vyhrál závod v Kanadě, ale když nemají rivalové problémy, nemůže je porazit.
Příští Grand Prix se jede v Singapuru za čtrnáct dní.

Témata:  sport, motorismus, f1, Hamilton

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)