12. září 2008 • 10:24

Piloti F1 chtějí v pravidlech jasno

Autor:
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jezdci formule 1 chtějí před víkendovou Velkou cenu Itálie na okruhu v Monze, aby jim byla jasně vyložena pravidla, podle nichž se mají v mistrovství světa řídit.Reagovali tak na sporné potrestání Lewise Hamiltona za vyjetí z trati v minulém závodu v belgickém Spa, kvůli kterému britský pilot McLarenu přišel o vítězství a skončil třetí.

"Na schůzce jezdců budeme chtít výklad pravidel a podmínek, za kterých jezdíme. Pak se konečně pohneme trochu dopředu," prohlásil zkušený britský jezdec David Coulthard ze stáje Red Bull.

Hamilton se při manévru vyhýbal finskému mistrovi světa Kimimu Räikkönenovi z Ferrari, trať si zkrátil a svého soupeře předjel. Vzápětí ho však před sebe pustil. Až dlouho po závodě za to dostal trest 25 sekund a klesl ve výsledkové listině. Závod vyhrál Brazilec Felipe Massa z Ferrari, který na Hamiltona v celkovém pořadí ztrácí už jen dva body.

Zásah komisařů do výsledků závodu popudil fanoušky a vyvolal velkou diskusi. Stáj McLaren se proti trestu odvolala a případ bude projednávat mezinárodní federace FIA. "Všichni chtějí ve formuli vzrušení, předjíždění a osobnosti a zatím se jedná proti tomu," řekl Coulthard.

Pravidla přitom hovoří jasně. Když si někdo zkrátí zatáčku a získá tím výhodu, musí se vrátit zpět na svou původní pozici. "V případu Lewise se tak stalo. Navíc přece opět nezaútočil hned v další zatáčce," uvedl Ital Jarno Trulli z Toyoty.

Ne všichni jezdci však mají stejný názor. "Před tím manévrem nebyl tak blízko Kimimu, takže získal výhodu," mínil Němec Nico Rosberg z Wiliamsu. "Přesto si myslím, že trest byl příliš přísný," dodal.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze