Stály pneumatiky Räikonena bednu? | iSport.cz
7. července 2008 • 21:00

Stály pneumatiky Räikonena bednu?

Autor:
Kimi Räikkönen
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová? Pudilová: Američanku trefím a padne. Co na to Carmoucheová?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Špatné obutí zřejmě stálo Kimiho Räikkonena umístění na stupních vítězů. Jak se mohlo něco takového stát?Jediná chyba je stála umístění na stupních vítězů. A možná i vítězství: Kdyby mechanici stáje formule 1 Ferrari v úvodní zastávce v boxech obuli monopost Kimiho Räikkönena do pneumatik na extrémní mokro s hlubším vzorkem, Fin by se dostal na »bednu «...

„Vsadili jsme na to, že se počasí zlepší. To se ale nestalo, déšť navíc dokonce zesílil, což dostalo naše jezdce do potíží. Byla to chyba,“ sype si popel na hlavu sportovní ředitel týmu z Maranella Luca Baldisserri.

„Měl jsem dostat nové pneumatiky jako Hamilton,“ souhlasí Räikkönen. Ten vyjížděl z první zastávky v boxech na druhém místě těsně za pozdějším vítězem Hamiltonem. Jenže mechanici do jeho vozu pouze dotankovali benzin – pneumatiky mu nechali ty klasické, na mírné mokro, tedy nikoliv na extrémní počasí.

Kvůli špatnému obutí tak Räikkönen s každým kolem ztrácel několik vteřin. Na postupně se sjíždějících gumách neměl v sílícím lijáku šanci a propadal se startovním polem.

O pár kol později zamířil Räikkönen k mechanikům podruhé a dostal správné pneumatiky. Začal mocně stahovat, ovšem výsledkem bylo jen čtvrté místo. »Iceman «, jak se Finovi říká, však na nikoho vinu nehází. „Bylo to společné rozhodnutí, jsme tým a spolu vyhráváme nebo prohráváme,“ tvrdí.

 

Témata:  sport, f1, vc, Británie

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud