Formule 1 chce šetřit | iSport.cz
3. července 2008 • 18:26

Formule 1 chce šetřit

Autor:
Piloti stáje Ferrari vedou celé startovní pole krátce po startu Velké ceny Francie.
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Formuli 1 možná čekají velké změny. Mezinárodní automobilová federace FIA chce totiž od roku 2011 snížit rozpočty stájí na polovinu a také výrazně omezit spotřebu benzínu.Podle FIA jsou změny nezbytné proto, aby se ve formuli začalo závodit a šanci na vítězství měly i menší stáje.

"Většina stájí zaměstnává v továrnách až tisíc lidí, a to všechno jen kvůli tomu, aby do závodu postavily dva vozy. To je naprosto neakceptovatelné, zejména ve chvíli, kdy většina z nich má na trhu potíže," citovala agentura AP prezidenta FIA Maxe Mosleyho, který požádal týmy formule 1, aby návrhy na změny odhlasovaly, aby se na nich v nejbližších třech měsících mohlo začít pracovat.

Mezi změny má například patřit šetrnější nakládání s benzínem a stáje poskytující svou technologii jiným týmům by tak měly podle nových regulí činit za příznivější ceny.

"V souvislosti s celosvětovými energetickými problémy nemůže stát formule 1 stranou. Ideálem je velmi odvážné snížení spotřeby benzínu o 50 procent do roku 2015, aniž by to ovlivnilo rychlost vozů," prohlásil Mosley v narážce na motory formulí, které dosahují spotřeby litru benzinu na jeden kilometr. "Chtěli bychom, aby stáje při vývoji technologií mysleli i na zlepšování automobilů obecně a nezaměřovali se jen na formuli," dodal.

Témata:  sport, formule, fia

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud