V rakouské kvalifikaci vládl opět Bottas. Vettel dostal trest | iSport.cz
30. června 2018 • 16:28

V rakouské kvalifikaci vládl opět Bottas. Vettel dostal trest

Valtteri Bottas ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska
SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Rakouska formule 1 vyhrál stejně jako před rokem Valtteri Bottas. V první řadě ho doplní druhý jezdec Mercedesu a vedoucí muž průběžného pořadí Lewis Hamilton. Jeho největší rival v boji o titul Sebastian Vettel z Ferrari skončil původně třetí, ale následně byl penalizován za blokování soupeře a odstartuje až z šestého místa.

Bottas zajel nejrychlejší čas 1:03,130 a o více než sekundu překonal vlastní kvalifikační rekord okruhu ve Spielbergu z loňska, kdy si navíc poté v závodě dojel i pro vítězství. "Zapracovali jsme nové aerodynamické prvky a už od pátku máme skvěle nastavené auto," řekl finský pilot.

"Po prvním kole jsem věděl, že můžu být ještě o desetinku rychlejší. Ve druhém kole se mi povedlo ji umazat, a jak se ukázalo, tak to bylo potřeba," přidal Bottas.

Hamilton byl druhý o pouhých 19 tisícin a potvrdil nadvládu Mercedesu, který v Rakousku vyhrál poslední čtyři Velké ceny. "Nakonec to nebylo vůbec špatné. Valtteri zajel fantastické první kolo, ve kterém já udělal chybu. Ve druhém už jsem to zvládl a je z toho parádní výsledek pro tým," uvedl Hamilton.

Pilot Ferrari Vettel, který na Hamiltona po osmi závodech ztrácí v průběžném pořadí 14 bodů, za suverénním Bottasem zaostal o více než tři desetiny. Ztrátou tří míst na startu doplatil na to, že zablokoval ve druhé části kvalifikace Carlose Sainze z Renaultu. "V zrcátku jsem ho neviděl a ani ve vysílačce mi nikdo nic neřekl. Nebyl to úmysl, omlouvám se mu," řekl čtyřnásobný mistr světa Vettel.

Na čtvrtém místě skončil druhý jezdec Ferrari Kimi Räikkönen před Maxem Verstappenem z domácího Red Bullu. Pro šestou pozici dojel Romain Grosjean z Haasu a až sedmý skončil třetí muž dosavadního průběhu šampionátu Daniel Ricciardo z Red Bullu. "Vůbec to nebylo dobré. Sice jsme v poslední části kvalifikace stihli tři kola, ale vždycky jsem jen rozrážel vzduch pro ostatní," řekl Ricciardo.

Kvalifikace na Velkou cenu Rakouska, závod mistrovství světa vozů formule 1 ve Spielbergu:

1. Bottas (Fin./Mercedes) 1:03,130, 2. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,019, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -0,334, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,530, 5. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,710, 6. Grosjean (Fr./Haas) -0,762, 7. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,866, 8. Magnussen (Dán./Haas) -0,921, 9. Sainz (Šp./Renault) - 1,595, 10. Hülkenberg (Něm./Renault) -1,998.

Pozn. Vettel byl penalizován ztrátou tří míst na startu kvůli blokování soupeře.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2