Touha a odvaha snít. Saúdky už můžou řídit, jedna se projela ve formuli 1! | iSport.cz
24. června 2018 • 15:44

Touha a odvaha snít. Saúdky už můžou řídit, jedna se projela ve formuli 1!

Autor: ,
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V den, kdy v Saúdské Arábii přestal platit pro ženy zákaz řídit osobní a nákladní vozidla i motocykly, umožnila stáj formule 1 Renault saúdské podnikatelce Asíl Hamádové jízdu v monopostu F1 po okruhu v Le Castellet. Dějiště Velké ceny Francie, jež se do mistrovství světa letos vrátila po deseti letech, se tak stalo i místem symbolické oslavy zrušení této mnohaleté restrikce. Saúdská Arábie, nábožensky konzervativní absolutní monarchie, byla poslední zemí na světě, kde ženy nesměly usednout za volant.Hamádová je první ženskou členkou motoristické federace ve své zemi a působí i v ženské komisi světové federace FIA. Na okruhu Paula Rickarda dnes absolvovala v rámci předzávodní show jedno kolo ve vozu Lotus-Renault, s kterým v roce 2012 současný pilot Ferrari Kimi Räikkönen vyhrál Velkou cenu Abú Zabí.

Asíl Hamádová, první ženská členka motoristické organizace v Saúdské Arábii se v první den po skončení zákazu řízení ve své vlasti projela ve formuli 1
Asíl Hamádová, první ženská členka motoristické organizace v Saúdské Arábii se v první den po skončení zákazu řízení ve své vlasti projela ve formuli 1

"Motoristický sport mám ráda od dětství. A řídit formuli 1 je víc, než o čem se mi snilo. Jet tady před diváky v autě domácího týmu je čest," řekla Hamádová médiím. "Řídit právě v tento den je důkaz toho, čeho člověk může dosáhnout, když má touhu a odvahu snít," uvedla.

Zrušení zákazu řízení pro ženy v Saúdské Arábii je jednou z reforem, které země zavedla s nástupem korunního prince Muhammada bin Salmána loni v červnu a které zmírňují restrikce vůči ženám či otvírají ekonomiku.

Monarchie a její stoupenci rozhodnutí nechat ženy řídit zdůvodňují mimo jiné globalizací, či vysokým počtem vzdělaných žen, které mají chuť si dále budovat kariéru.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud