7. září 2017 • 11:30

To je fofr! Bottas ani nemrkl, pneumatiky mu vyměnili za 2 vteřiny

Autor:
TOP VIDEA
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým
VŠECHNA VIDEA ZDE
Velkou cenu Itálie formule 1 ovládla v neděli suverénním způsobem stáj Mercedes. Její lídr Lewis Hamilton zvítězil a dominanci dokonal stříbrný parťák Valtteri Bottas. Ale samotný závod nebyl jedinou disciplínou, kde to Mercedes konkurenci natřel, činili se totiž také stájoví mechanici. Bottasovi dokázali vyměnit všechny čtyři pneumatiky pouze za 2,15 vteřiny, což byl nejlepší výkon víkendu a druhý nejlepší v celé sezoně.


Vteřinky rozhodují v šampionátu formule 1 a kromě perfektních výkonů samotných pilotů jsou důležité i počiny v paddocku. Mechanici svou práci vypilovali tak perfektně, že kdo se nesoustředí, ten jejich bleskovou činnost mnohdy nemůže ani postřehnout.

Mezi zastavením a rozjezdem se závodník stihne sotva nadechnout, tak rychle jedenadvacet borců jeho speciál přezuje, zkontroluje a znovu vyšle na trať. Bottas mimo jiné letos zažil druhou nejrychlejší výměnu pneumatik v sezoně, lépe už si vedl pouze Williams Felipeho Massy v Británii, kde měli mechanici hotovo v čase 2:02.

„Naše auto jelo jako ďábel," chválil si po závodě na legendární trati v Monze sám Bottas na sociální síti Twitter a na dálku tak pochválil výtečnou péči.

Nejrychlejší výměny pneumatik v sezoně:
1. Felipe Massa (Williams, Velká Británie) - 2:02
2. Valtteri Bottas (Mercedes, Itálie) - 2,15
3. Lance Stroll (Williams, Kanada) - 2:17
4. Lance Stroll (Williams, Rakousko) - 2:18
5. Felipe Massa (Williams, Rakousko) - 2:21

Vítězem VC Itálie se stal s přehledem Lewis Hamilton
Vítězem VC Itálie se stal s přehledem Lewis Hamilton

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze