26. června 2017 • 12:50

Puberťák, který se vymkl kontrole. Vettel je pod palbou a hrozí mu stopka

Autor:
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sebastian Vettel dostal za nesportovní manévr v nedělní Velké ceně Ázerbájdžánu v Baku vedle časové penalizace i tři trestné body a případný další podobně oceněný prohřešek v příštím závodě formule 1 v Rakousku mu může vynést zákaz startu. Momentálně má totiž hvězda stáje Ferrari na kontě devět bodů a při dosažení čísla 12 by nesměl příště závodit.Podle pravidel mezinárodní federace FIA se takto pilotům načítají trestné body za různá provinění v období jednoho roku. Nyní dělí lídra mistrovství světa od nucené pauzy tři body. Po rakouské Grand Prix se mu může trochu "ulevit", protože mu ubudou dva za loňský incident v Silverstonu, kde v deštivém závodě při předjížděcím manévru vytlačil z trati Felipeho Massu.

V neděli Vettel v 19. kole při jízdě za zpomalovacím vozem nejprve zezadu narazil do vedoucího Lewise Hamiltona, který nečekaně, ale podle dat z telemetrie v souladu s pravidly přibrzdil. Ze vzteku se pak posunul na úroveň britského pilota a na oplátku z boku vrazil do jeho vozu. Od komisařů závodu za to dostal trest zastávky v boxech na deset sekund, po němž skončil v závodě čtvrtý před Hamiltonem, a sklidil za to z mnoha stran silnou kritiku.

Bitva Hamiltona s Vettelem ozdobila závod v Baku
Bitva Hamiltona s Vettelem ozdobila závod v Baku

"Když něco takového udělá člověk na silnici, skončí v base," komentoval incident bývalý šampion Damon Hill. "Sebastian Vettel se vymkl kontrole. Choval se jako pirát, za tohle je desetisekundový trest směšný," napsal britský list Daily Mail.

Podle italského Corriere dello Sport ztratil Vettel hlavu jako nějaký teenager, Gazzetta dello Sport přejmenovala disciplínu z F1 na formule wrestling. "Vettelova akce měla jednoznačně skončit diskvalifikací," uvedl španělský deník Marca.

Ani novináři v rodném Německu Vettela nešetřili. Podle agentury sid nebylo jeho jednání hodné čtyřnásobného mistra světa a poškodil si jím vlastní pomník. "Sebastian Vettel se dopustil odpornosti," napsal Spiegel. "Jako kdyby byl ještě v pubertě," konstatoval list Süddeutsche Zeitung.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze