Kvalifikaci F1 s varanem na trati vyhrál Rosberg před Ricciardem | iSport.cz
17. září 2016 • 16:46

Kvalifikaci F1 s varanem na trati vyhrál Rosberg před Ricciardem

Kvalifikaci na GP Singapuru vozů F1 vyhrál Nico Rosberg z týmu Mercedes.
SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru vozů formule 1 vyhrál Nico Rosberg z týmu Mercedes a do dvoustého závodu v kariéře odstartuje z pole position. Vedle něj bude na startu stát Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu, třetí skončil Rosbergův týmový kolega Brit Lewis Hamilton, vedoucí muž seriálu MS.

Rosberg byl nejrychlejší o více než půl sekundy a vyhrál kvalifikaci už devětadvacetkrát v kariéře. Může zaútočit na třetí vítězství v sezoně za sebou a také na první místo v průběžném hodnocení šampionátu, neboť na Hamiltona má jen dvoubodové manko.

Na konci startovního roštu bude pilot stáje Ferrari Sebastian Vettel, čtyřnásobný mistr světa, který měl technické potíže a mechanici je do konce kvalifikace nestačili dát do pořádku. Přitom v Singapuru vyhrál třikrát v posledních čtyřech letech. Na městské trati se v neděli pojede vpodvečer pod umělým osvětlením.

Průběh kvalifikace narušil varan, který se vydal na prohlídku trati během dnešního posledního tréninku a objevil se před vozem Red Bull Maxe Verstappena. "Jedeš tváří v tvář Godzille," zahlásil osmnáctiletému Nizozemci mechanik do vysílačky. "Máme tady nového kamaráda třetího tréninku," komentoval situaci Španěl Fernando Alonso z McLarenu.

Jezdci se čas od času potkají se zvířaty na trati. Na okruhu v Montrealu se občas objeví svišti nebo lišky, v Dillí zase toulaví psi. V Rakousku na okruh jednou zavítal jelen, v Malajsii jsou často k vidění hadi a při premiéře formule v Ázerbájdžánu se na trať vydala kočka.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2